Trochu osvěty na diskusi v Deníku - 2

Příspěvek:
Janek 01.04.2012 16:50 213.155.42.*
Jedna kamera ano, další kouká na každého příchozího do haly, velký bratr se dívá. Městští policajti by raději měli řešit kuřáky mezi dalšími lidmi čekajícími na peróně. Stačí dát několik pokut a u lidí se to proflákne a dají si pozor. Nesnáším, když tam puberťáci a jiní arogantní lidé kouří a když jim člověk něco řekně, tak je pošle do pr*dele. Absolutní ignorace a nezájem ze strany MP, že pane Č nebo snad Š? Stačí tam zajet v neděli navečer, když jezdí studenti do škol a rozdat pár pokut, to si to už ta mládež rozmyslí a lidé budou mít na chvíli klid.

K tomuto příspěvku:

Budova je ČD. Princip provozu veřejných budov by měl fungovat tak, že si provoz včetně principů zákonnosti zajišťuje provozovatel. Pokud něco chce oznámit policii, tak to učiní. A to se děje. Zjistí – li strážník (pouze denně jedna hlídka) ve své činnosti protiprávní jednání, věc řeší. Pokud Janek nesnáší kouřící puberťáky a jiné arogantní lidi a zvláště, když ho pošlou do pr…., tak je to právě ta chvíle, kdy protiprávní jednání je možno oznámit. Otázkou je společenská nebezpečnost, příp. přestupek na návrh, ale obě policie musí na toto oznámení reagovat. Pak dojde k dokazování. Obecně kouření není zakázáno. Oznamovatel se tedy může stát i svědkem. Na druhé straně bereme příspěvek jako podnět a využijeme jej pro hlídkovou činnost.

Ke kameře na vlakovém nádraží. Ve městě vzniká řada dílčích kamerových systémů, které nejsou ve správě MP. Je – li monitorované prostranství v zájmu města a je – li to v souladu se zákonem o obecní policii je umožněno strážníkům prostřednictvím sítě internet do něho nahlížet. Stejně tak tomu je v případě webových kamer na vlakovém nádraží.

Na MP se obrací provozovatelé kamerových systémů i zaměstnanci města o různé rady či žádosti v dané problematice, včetně připojení na stálou službu MP.

Prioritou MP je ovšem kamerový systém nám svěřený a námi spravovaný. Ten se skládá s osmi kamer a k němu vytvořeného odpovídajícího technického zázemí.