Falešný tým energetiků - informace z PČR

O případech okradených seniorů Vás informuje Policie ČR v poslední době poměrně často. Dalším takovým případem se v těchto dnech zabývají chrudimští policisté.

U dveří domu devětaosmdesátileté ženy zazvonil v sobotu dopoledne neznámý muž. Když seniorka otevřela dveře, tak jí muž sdělil, že přišel odečíst stav elektroměru. Žena jej tedy vpustila do domu a ukázala mu elektroměr, který byl umístěn na chodbě za vchodovými dveřmi. Když si muž stav počítadla zjistil, tak přešel do kuchyně, kde si začal zapisovat zjištěné údaje. V tu chvíli zůstaly vchodové dveře otevřené. Seniorka si z kuchyně všimla, že do domu přišel další muž, který z chodby zamířil rovnou do koupelny. Majitelka ihned za ním a ptala se jej, co zde pohledává. Muž jí sdělil, že je kolega prvního muže a má na starosti kontrolu zásuvek v domě. Důvěřivá seniorka mu uvěřila a vrátila se zpět do kuchyně, kde však pracovníka provádějícího odečet nenašla. Spatřila jej v ložnici, jak se dívá do otevřené skříně. Muž si jí všiml také a okamžitě přešel zpět do kuchyně a ženě sdělil, že se mu udělalo špatně a musí jít ven. Poté z domu oba muži odešli.

Seniorka se po jejich odchodu vrátila do domu a v ložnici zjistila, že se jí ze skříně, do které se muž díval, ztratila dámská peněženka s finanční hotovostí dva tisíce pět set korun.

Pokud se podaří dvojici neznámých mužů vypátrat a prokázat jim jejich vinu, mohou si za přečiny krádež a porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství, u soudu vyslechnout verdikt v podobě až dvouletého trestu odnětí svobody.

Rady, jak se těmto nepříjemným momentům vyhnout naleznete:
http://www.policie.cz/clanek/podvody-na-seniorech.aspx

Z informací kolegů z PČR převzal: Erich Stündl, koordinátor prevence kriminality

Fotogalerie