Pozor na podvodníky

Do jednoho klubu ve Svitavách zavítala dvojice mužů. Jeden si hrál na automatech, zatímco druhý si koupil energetický nápoj. Jenže za ten platil pětitisícovou bankovkou. Obsluha tedy zákazníkovi vrátila zbylou část, ale následně ji onen zákazník požádal o laskavost. Ta spočívala ve vrácení oné pětitisícové bankovky.
Zatímco jeden z mužů hrál stále na automatech, ten druhý neustále přehazoval bankovky a obsluhu zmátl natolik, že až po jejich odchodu si vlastně uvědomila, že vyplatila o 3 tisíce korun více, než měla.
Tento případ by měl být pro ostatní prodejce varováním. I je totiž může potkat podobná situace. Proto chceme před podobnými praktikami podvodníků varovat. Mějte se před nimi na pozoru a raději si vždy finanční hotovost přepočítejte.
Muž, jenž platil pětitisícovou bankovkou byl vysoký asi 180 centimetrů, měl tmavší pleť, krátké tmavé vlasy, kostkovanou košili, rifle a tmavou koženou bundu. Druhý z mužů, pravděpodobně se mohlo jednat o komplice, tak ten měl být vysoký asi 170 centimetrů, měl světlou pleť, neměl žádné vlasy a na očích měl dioptrické brýle. Oblečenu měl světlou košili a rifle.
Nyní po dvojici uvedeného popisu pátráme. Hlavní aktér je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku a ve správním řízení by mu hrozila pokuta. Pokud ale podobných aktivit má na kontě více, může pak být toto jednání kvalifikováno jako trestný čin a tam by pachateli hrozilo i vězení.

Z informací nprap. Anny Štegnerové, tiskové mluvčí ÚO PČR Svitavy převzal Erich Stündl, koordinátor prevence kriminality MěÚ Svitavy

Fotogalerie