Pekelný Mikuláš DDM

11Pro2012

V sobotu 8. prosince Dům dětí a mládeže organizoval „Pekelného Mikuláše“ pro nejmenší. Akce byla připravena v „Nadaci J. Plívy“.

Na překvapené děti a jejich rodiče čekala cesta přes zahradu nadačního domu, která byla osvětlená zapálenými loučemi a prvními pekelnými ohni. Na děti tam čekali dva čerti, kteří děti naváděli do pravého pekla, které bylo připraveno ve sklepení domu. Zde byla připravena cesta peklem, která končila u trůnu Lucifera, kde se děti zodpovídaly ze svých hříchů. Celé peklo bylo připraveno a nasvíceno barevnými efekty a vypadalo opravdu strašidelně.

Po propuštění Luciferem a jeho pomocníky pokračovaly děti do horního patra do „nebíčka“, kde na ně čekal Mikuláš a andílci. Zde děti buď zazpívaly, nebo přednesly nějakou básničku a dostaly od Mikuláše odměnu.
Akce byla hodně povedená, i když jsme čekali více návštěvníků. Předpokládáme, že napřesrok to bude jistě lepší, protože jsme ji organizovali poprvé a mnozí Svitaváci s ní ještě nepočítali.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli zabezpečit akci a hlavně Františku Plívovi, který nám umožnil využít nadačního domu.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu i příští rok.

Robert Snášil
 

Fota: Robert Snášil a Anna Petrová

 

Zuzana Pustinová

Datum: 8.12.2012

Fotogalerie