Občanské soužití

Dne 11.2. ve večerních hodinách byli strážníci opakovaně přivoláni do bytového domu na sídlišti v Lánech. Předmětem stížností obyvatel byl jeden se spolubydlících, který holduje alkoholu, zve si do svého bytu pochybné návštěvy a společně zde popíjejí. Předmětem stížností je hluk a volné pobíhání psa bojového plemene, kterého tento problémový 71letý nájemník chová. Pro značnou podnapilost tohoto muže bude záležitost dořešena dodatečně.
V následujících dvou dnech vyjížděla hlídka na stejnou adresu znovu. Důvodem byl opět alkohol a 12.2. fyzický konflikt mezi přítomnými osobami. Tentokrát museli strážníci přivolat i sociální pracovnici, jelikož na místě se nacházela podnapilá žena (33) s cca ročním dítětem. Sociální pracovnice zajistila umístění dítěte do kojeneckého ústavu. Muž (28), který měl ženu napadnout, se vůči strážníkům choval agresivně a vyhrožoval jím zabitím. Posléze si vysloužil použití donucovacích prostředků a přiložení pout. Při předvedení na OO PČR vyšlo najevo, že má u sebe plastovou maketu pistole. Po provedení dalších nezbytných úkonů byl muž převezen na protialkoholní stanici do Pardubic. Případ dále řeší PČR. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu.
13.2. krátce po 17té hod. přivolala do téhož domu hlídku žena (35) s tím, že jí napadá její opilý přítel (36). Strážníkům pak na místě sdělila, že si nepřeje aby se muž u ní bytě dále zdržoval. Muž z místa dobrovolně odešel. Ještě ten večer se však do domu vrátil a opilý si „ustlal“ na chodbě. Po probuzení strážníky dům opustil.