Kódy nikomu nesdělujte!

14Úno2013

Policie ČR varuje před podvodníky!

Pokud vás bude někdo kontaktovat prostřednictvím mobilního telefonu a žádat o přeposlání kódů, které měl údajně operátor omylem zaslat na vámi používaný mobilní přístroj, buďte ve střehu! Rozhodně nikomu kódy, ať již kýmkoli zaslané, v žádném případě nediktujte, ani je nepřeposílejte na další ilustrační fototelefonní číslo. Pokud tak učiníte, můžete se stát obětí podvodu a přijít o nemalé sumy peněz.

Právě ve středu 13. února se na policisty z Obvodního oddělení ve Svitavách obrátil muž, který se bohužel ocitl v nelehké situaci. Díky podvodníkovi přišel o více než 11 tis. Kč. Tuto skutečnost zjistil až po třech dnech, kdy jej operátor mobilní sítě sám formou sms upozornil, že má dotyčný na účtu nestandardní volání. Kontaktoval tedy příslušného provozovatele mobilní sítě a zjistil, že měl sám údajně dobíjet kredity jemu neznámým klientům. Jelikož se cítí být muž podveden, obrátil se na policii. Ta se případem intenzivně zabývá.

Pokud se navzdory tomuto varování i vy dostanete do obdobné situace, včas o tom uvědomte svého operátora, ten může zmíněný převod finančních prostředků velmi rychle zablokovat.


nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
 

 

Zuzana Pustinová