Pozor na podvodnici - vydává se za zdravotní sestru

Pozor na podvodnici, vydává se za zdravotní sestru z nemocnice. Žena by mohla být ve věku asi kolem 40 let, je vysoká 160 centimetrů, silnější postavy, hovoří se slovenským přízvukem. Na sobě má bílé oblečení a černou vestu.
Tato žena je podezřelá, že v pátek 26. dubna před třetí hodinou odpoledne před domem v Litomyšli oslovila seniorský pár s tím, že nese přeplatek z nemocnice, údajně z očního oddělení. Seniorka neznámou ženu tedy pozvala domů do bytu, kde obě setrvaly jen několik desítek minut. Údajná zdravotní sestra prý měla přinést tisícikorunový přeplatek, ale jen tak čirou náhodou měla u sebe pouze dvoutisícovou bankovku, kterou bylo nutné rozměnit. Pak jen stačilo pozorovat, odkud majitelka bytu peníze přinese a následně její pozornost odlákat a z úkrytu odcizit bezmála 25 tisícovou hotovost.
Pachatelce za přečin "krádež" hrozí vězení. To ovšem za předpokladu, že se policistům podaří její osobu vypátrat.
Proto se obracíme na širokou veřejnost. Pokud i k vám zavítá podobná pracovnice, okamžitě prosím vytočte linku 158. Zároveň policie apeluje na všechny seniory. Vězte, že žádné přeplatky zaměstnanci jakýchkoli institucí nenosí osobně až do domu!

Zpracoval: nprap. Anna Štegnerová,tisková mluvčí

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Kancelář ředitele
Preventivně informační oddělení
Purkyňova 2
568 02 Svitavy

Fotogalerie