Rostya Gordon Smith ve Svitavách

30Kvě2013

Jedna z nejvlivnějších žen v ČR, Rostya Gordon Smith, předává zkušenosti na Svitavsku.

Rostya Gordon Smith, uznávaná personalistka, přijede do Svitav. Odbornice s mezinárodními zkušenostmi spolupracuje s Mateřským a rodinným centrem Krůček. Podílí se na projektech, díky nimž se daří najít flexibilní zaměstnání nejen pro rodiče s malými dětmi. V pátek 14. června 2013 od 10 do 14 hodin proběhne pod vedením Rostyi Gordon Smith seminář pro zájemce z řad veřejnosti na téma slaďování rodiny, práce a osobního života.
„Spolupráce se světově proslulou specialistkou je velmi přínosná. Zkušenosti paní Gordon Smith nás posouvají v práci dál. Mezi konkrétní výsledky patří mj. i fakt, že se nám ve Svitavách již podařilo v rámci projektu Flexi práce s rodinou vytvořit pět nových pracovních míst na poloviční úvazek,“ sdělila Monika Čuhelová, vedoucí MC Krůček a konzultantka projektů zaměřených na uplatnění rodičů na trhu práce.

Evropský projekt Flexi práce s rodinou funguje téměř půl roku. Nyní úspěšně běží a setkává se s velkým zájmem občanů i zaměstnavatelů Svitav a okolí. Projekt oslovuje zejména rodiče na rodičovské dovolené a vracející se po ní na trh práce, ženy v předdůchodovém věku a v neposlední řadě zaměstnavatele. „Snažíme se vytvořit nová pracovní místa v našem městě, pomoci zaměstnavatelům a lidem u nich zaměstnaným naučit se pracovat s flexibilními formami práce, a také předcházet diskriminaci rodičů a žen 50+ na trhu práce,“ uvedla manažerka projektu Flexi práce s rodinou Monika Čuhelová.
V současnosti je do projektu zapojeno šest zaměstnavatelů a 79 účastnic a účastníků projektu. Podařilo se vytvořit pět nových pracovních míst na poloviční úvazek.
Zaměstnavateli zapojenými do projektu jsou firmy PUCLE SLUŽBY s.r.o., World Media Partners, s.r.o., JUDr. Milan Šváb, Občanské sdružení hiporehabilitace BANETA a jedno místo bylo vytvořeno u realizátora projektu MC Krůček. „V současné době jednáme s dalšími zaměstnavateli, celkem tak vytvoříme 22 pracovních míst, jež podpoříme mzdovými příspěvky,“ doplnila Monika Čuhelová.

V rámci projektu nabízí MC krůček úvodní semináře, které může navštívit každý, kdo spadá do cílové skupiny a chce se dozvědět podrobnější informace o projektu a jeho aktivitách. Pro klientky a klienty projektu jsou připraveny vzdělávací semináře s právní a gender tematikou, funguje bezplatné právní poradenství i on-line poradna. Pokud se chcete připojit, pokud hledáte práci či chcete vytvořit podpořené pracovní místo, kontaktujte MC Krůček.

Projekt MC Krůček Flexi práce s rodinou je financován 4,5 miliony korun z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Jsou do něj zapojeni dva partneři: Město Svitavy a firma Svitap J.H.J. spol. s.r.o.

Poznámky:


Rostya Gordon Smith byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR managerů a byla mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Je HR konzultantka, trenérka, osobní kouč, spisovatelka, velvyslankyně České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů pro mezinárodní vztahy. Přes dvacet let působí v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Založila konzultační společnost People Impact. Je členkou představenstva People Management Forum, Česká republika. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Celý její profesní život je spojen s oblastí rozvoje lidských zdrojů - Human Resources. Vedení lidí a týmů, ve velkých, nadnárodních i v malých společnostech, se věnuje přes dvacet let. V roce 2000 byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR managerů v „HR World“. Nominace přišly z celého světa ve spolupráci s „HR World’s Global Leadership Agenda Survey“, Cendant International Assignment Partners a World Federation of Personnel Managers (WFPMA). Poskytuje konzultační a koučovací služby managerům a lídrům k efektivnějšímu řízení týmů a k úspěšnější kariéře. Poskytuje individuální a skupinové tréninky. Poskytovala konzultační a interkulturální pomoc rodinám, stěhujícím se do zahraničí, a propagovala diverzitu a rasové porozumění mezi různými skupinami a organizacemi. Je zakladatelkou každoroční soutěže „HREA“ (Human Resources Excelence Award), ceny za nejlepší projekt v personalním řízení. Je spoluautorkou knihy „Úspěšně s kůží na trh“ s podtitulem 13 kapitol jak si vybudovat dobré jméno. Motivační kniha je určena pro všechny lidi bez rozdílu věku, vzdělání či profese, kteří chtějí na sobě pracovat a neustále se zlepšovat. (www.uspesneskuzinatrh.cz)

Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, o.s., je organizací, která od roku 2001 nabízí aktivity a služby rodičům s malými dětmi. Přispívá k prevenci sociálního vyloučení a izolace matek a rodin s malými dětmi, těhotné ženy připravuje na mateřství a rodičovství, předává poznatky o výchově dětí a psychologii rodinného života, podporuje výchovu k odpovědnému lidství. Rodičům s malými dětmi umožňuje vzájemný kontakt i vzdělávání. Je realizátorem několika projektů, např. Centrum pro rodinu (financováno MPSV, Pardubickým krajem a městem Svitavy; dvou evropských projektů OP LZZ: Mám rodinu a podnikám, Flexi práce s rodinou.
Projekt Flexi práce s rodinou realizuje Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, o. s. od 1. 12. 2012 do 30. 11. 2014, (číslo projektu CZ.1.04/3.4.04/88.00197). Usiluje o zlepšení situace týkající se forem zaměstnávání a dodržování principu rovných příležitostí ve Svitavách a blízkém okolí V regionu je minimum zaměstnavatelů, nabízejících flexibilní formy práce a zabývajících se principy rovných příležitostí žen a mužů. Projekt zapojuje 3 cílové skupiny - "Ženy (muži) vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce", které (kteří) hledají alternativní formu zaměstnání, ženy v předdůchodovém věku a zaměstnavatele, kteří nemají doposud velkou představu o možnostech zaměstnávání flexibilními formami a o dodržování rovných příležitostí, ale mají vstřícný přístup k informacím a inovacím.

Více informací o projektu poskytnou:
• Monika Čuhelová, vedoucí MC Krůček a manažerka projektu, email: cuhelova[zavinac]svi[tecka]cz, tel: 739 085 457
• Michaela Luňáčková, koordinátorka projektu, email: lunackova.michaela[zavinac]gmail[tecka]com, tel.: 733518 999
• Barbora Hávová, gender expertka, email: 385933[zavinac]mail.muni[tecka]cz, flexipracesrodinou[zavinac]seznam[tecka]cz
• Kristina Pelzová, mluvčí Svitap J.H.J. spol. s.r.o., e-mail: marketing[zavinac]svitap[tecka]cz, tel.: 605 700 639
nebo je naleznete na: www.flexiprace.eu

Více informací Rostya Gordon Smith:
gordonsmith[zavinac]peopleimpact[tecka]com; 602 265 848
www.peopleimpact.com
 

 

Sylva Horáková

 

Zuzana Pustinová