Europoslanec Kožušník přiběhne i do Svitav

07Srp2013

Přes 1300 kilometrů napříč celou Českou republikou plánuje uběhnout europoslanec Edvard Kožušník. Plánovanou trasu má urazit za 43 dnů. V rámci svého běhu plánuje olomoucký rodák přes 300 zastávek, na nichž by se rád chtěl setkat s občany. Do Svitav přiběhne okolo 17 hodiny ve čtvrtek 8. 8. 2013 (podrobné informace viz. přiložený plakát).
Protože coby europoslanec se po celý rok věnuji práci v Bruselu a ve Štrasburku, nezbývá mi moc času na potkávání se s občany doma. Rozhodnul jsem se proto období letních prázdnin, kdy Evropský parlament nezasedá, věnovat setkávání s lidmi v Čechách, na Moravě a ve Slezsku“, popsal poslanec důvody své cesty přes Českou republiku.
Kožušník svým během plánuje propagovat jak zdravý životní styl, tak i krásy České republiky. „V neposlední řadě bych běh rád využil na podporu Terezky Zoubkové z Pardubic, která má dětskou mozkovou obrnu a ke své léčbě potřebuje speciální zdravotní zvedák. Nejen že bych chtěl poukázat na souvislosti, které nese život s touto nemocí, ale také bych rád pomohl se shromážděním finančních prostředků na pořízení potřebné zdravotní pomůcky. Proto za každý uběhnutý kilometr věnuji na pořízení zvedáku 50 Kč a budu rád, když v této pomoci budu následován a budu vděčný za každou korunu, kterou lidé rodině Zoubkových za tímto účelem věnují“, apeloval Kožušník.

Vedle finanční podpory Terezce Zoubkové mohou lidé vyjádřit svou podporu také zapojením do samotného běhu. Stačí, když se na internetové adrese: http://bit.ly/12Stcba zaregistrují a vyberou etapu, které by se chtěli zúčastnit. „Není potřeba, se mnou běžet celou etapu, stačí si jen vybrat jeden z úseků mezi jednotlivými zastávkami. Každý kdo se rozhodne vyjádřit podporu touto cestou, dostane jako startovné běžecké tričko vydané v limitované edici s emblémem „Mé srdce patří Česku“, upřesnil Kožušník.

Na náročný běh vyrazil Kožušník 25. července od rodného domu svého dědečka. Cíl závěrečné etapy pak bude 5. září v Praze.
Informace o běhu naleznete zde: https://www.facebook.com/kozusnik.eu.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Leonu Daňkovou, marketingovou asistentku
Kancelář poslance Evropského parlamentu v Praze, Thunovská 12, 118 00 Praha 1, e-mail: edvard.kozusnik-office[zavinac]europarl.europa[tecka]eu, tel: +420 776 555 613, GSM: +420 605 228 810, fax: +420 257 210 592, web: http://kozusnik.cz.

Edvard Kožušník je poslancem Evropského parlamentu, kde je členem parlamentního Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Je jedním ze zakladatelů think-tanku eStat.cz - Efektivní stát, občanské sdružení Michala Tošovského, které se věnuje problematice byrokracie.

 

Leona Daňková

 

Zuzana Pustinová

Soubory ke stažení