Rekonstrukce OS Květná Zahrada ukončena

02Črv2014

20. května 2014 proběhlo v obci Květná symbolické zakončení rekonstrukce objektu historického statku Občanského sdružení Květná Zahrada. Statek a přilehlá stodola byly rekonstruovány od roku 2005 celkovou částkou 5 mil. Kč. Finančně se na rekonstrukci podíleli: francouzská nadace Saint Gobain Initiatives, Pardubický kraj, Nadace O2, Nadace Jistota Komerční banky, partnerská města Svitavy, Litomyšl, Polička a Moravská Třebová, obec Květná, manželé Markovi, společnost Fortech a další drobní dárci a příznivci. Samotné sdružení se podílelo částkou 500 tis. Kč.

Starý a polorozpadlý statek se proměnil ve funkční zařízení, ve kterém budou poskytovány sociální služby, provozováno Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Květináč, Středisko výchovné péče Svitavska a sociální firma s výrobou sýrů, marmelád, moštů, vlastní pekárnou, zemědělskou výrobou a produkcí a ubytováním v rámci agroturistiky.

Činnost sdružení je dlouhodobě zaměřena na efektivní pomoc zejména mladým lidem z ulice, po odchodu z dětských domovů a výchovných ústavů, péči o děti ohrožené a rizikové a rozvoj pracovních příležitostí v rámci sociálního podnikání. Všechny aktivity jsou určeny zejména pro okres Svitavy a území Pardubického kraje.

Akce se zúčastnili zástupci Pardubického kraje radní Pavel Šotola a Václav Kroutil, starosta a místostarosta města Svitavy David Šimek a Miloš Vízdal, starosta města Moravská Třebová Miloš Izák, starosta města Poličky Jaroslav Martinů, místostarosta města Litomyšle Radomil Kašpar, starosta obce Květná  Petr Škvařil, zástupkyně největšího investičního sponzora rekonstrukce – nadace Saint Gobain Initiatives – Jitka Vlčková-Říhová a Jana Kalášková, dále členové a zaměstnanci Občanského sdružení Květná Zahrada a další hosté.

Po přivítání starostou obce Květná představil předseda sdružení Ferdinand Raditsch historii, současnost a vize sdružení, hosté si prohlédli areál sdružení a po krátkém občerstvení zazvoněním na zvon byla symbolicky odstartována další etapa v práci a činnostech sdružení.

Ferdinand Raditsch, předseda občanského sdružení

 

Fotogalerie