Pár příběhů z 10. 4. 2015

Dne 10.4. v 07:03 hod. požádala PČR strážníky o výjezd na autobusové nádraží kde má u zábradlí ležet opilec. Strážníci místo i přilehlou lokalitu zkontrolovali, nikoho takového však nenalezli.

Dne 10.4. v 09:23 hod. vyjela hlídka na základě žádosti PČR k opilé ženě se psem u níž zasahuje zdravotní záchranná služba s tím, že je potřeba se postarat o psa. V době příjezdu strážníků byla již mladá žena (29) v péči zdravotníků. Ti následně požádali strážníky provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu ženy. Výsledek byl negativní. V průběhu prováděných úkonů se na místo dostavila matka indisponované ženy, psa si převzala a přislíbila postarat se o vnouče, které vyzvedne ze školky.

Dne 10.4. informovali strážníci odbor životního prostředí o zjištění černých skládek na území města. Stav zdokumentovali a požádali o zajištění úklidu. Původce odložení odpadu se strážníkům vypátrat nepodařilo.

Dne 10.4. krátce po poledni ověřovala hlídka oznámení o dvou mužích dotazujících se obyvatel panelového domu na pobyt osoby, která by měla v domě bydlet. Muži jsou neodbytní a tvrdí, že jsou exekutoři. Strážníci na místě zjistili, že se skutečně jedná o pracovníky exekutorské kanceláře, přestupkové jednání nezjistili.

Dne 10.4. v odpoledních hodinách přijali strážníci oznámení o krádeži mobilního telefonu v herně na náměstí. Strážníci poučili poškozeného jak postupovat a doprovodili jej na OO PČR kde událost oznámil.

Dne 10.4. v 20:59 hod. vyjížděla hlídka k opilci ležícím na chodníku u prodejny Albert na náměstí. Jednalo Po příjezdu strážníků na místo vyšlo najevo, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž (32) nebyl zraněn a jakoukoliv pomoc strážníků odmítl. Postavil se na nohy a odešel.

Dne 10.4. těsně před půlnocí ověřovali strážníci oznámení o pravděpodobně opilém muži ležícím na lavičce u kašny na náměstí. Starý známý R. F. se po příjezdu strážníků posadil a strážníkům sdělil, že si chvíli odpočine a po té odejde „bydlet“. pomoc odmítl.