Den 16. 7. - záchytka, psychiatrie, nalezená koťata, rušení a blbosti.

Dne 16.7. v 14:09 hod. vyjeli strážníci v součinnosti s hlídkou PČR k podnapilým mladíkům, kteří měli na náměstí rozbíjet láhve. Alkoholem posilnění mladí muži (22-23 let) byli zastiženi na autobusovém nádraží. Jeden z mladíků pocházející z Opatova nakonec skončil na „záchytce“ v Pardubicích. Událost řešila PČR.

Dne 16.7. v 15:02 hod. požádal o pomoc strážníků návštěvník nemocnice s tí, že ho u bočního vchodu obtěžuje opilec. Jednalo se o jednoho z mužů z předešlého oznámení. Po upozornění hlídky prostor opustil. Muž, který měl být obtěžován záležitost dále řešit nechtěl.

Dne 16.7. v 17:20 hod. asistovali strážníci společně s PČR zdravotníkům na psychiatrickém oddělení svitavské nemocnice se znehybněním pacienta.

Dne 16.7. ve večerních hodinách byli strážníci přivoláni ke třem koťatům, které nalezly děti v Lánech. Další nalezené kotě převzali strážníci i následující den. Dočasný azyl nalezla koťata v zařízení k těmto účelům zřízeném.

Dne 16.7. v 22:21 hod. ověřovala hlídka stížnost na rušení nočního klidu hlasitou hudbou a křikem. Po upozornění strážníků mladík (19) hudbu ztišil. Přestupkové jednání vyřešili strážníci na místě.

Dne 16:7. necelou půlhodinu před půlnoví přijali strážníci oznámení o třech mladících lezoucích po lešení rekonstruované věže staré radnice na náměstí. Na místě přítomné mladé muže (26-27 let) strážníci ztotožnili a vykázali. Údajně si chtěli zazvonit na zvon a pořídit nějaké foto.