Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 30.03.20
Otázka:
Dobrý den,
podle posledních informací, měl bych mít nárok jako živnostník, který musel zavřít provozovnu na ošetřovné mého dítěte. Údajně bych měl zažádat přes živnostenský úřad, tak bych se chtěl zeptat, jak mám postupovat, zda bude k dispozici nějaký formulář nebo jaký je postup.
Dále bych potřeboval informaci, jak bude posílán příspěvek pro podnikatele od státu po dobu uzavření provozovny, zda se bude také žádat přes Váš odbor nebo bude příspěvek posílán automaticky nebo se mám obrátit na jinou instituci?
Děkuji mockrát za informaci a přeji pěkný den

S pozdravem
Robert Snášil
Odpověď:
Dobrý den, pane Snášile.

Děkuji Vám za dotaz. Veškeré informace jsme pro živnostníky na základě posledního přijatého usnesení vládou ČR (z 26. 3.) aktualizovali v tomto článku: https://svitavy.cz/cs/m-8120-informace-o-osetrovnem-pro-osvc/ Podrobnosti k posílání příspěvku Vám sdělí pracovníci obecního živnostenského úřadu, neváhejte je kontaktovat na číslech či mailových adresách uvedených v článku, rádi Vám pomohou.

Hezký den a pevné zdraví přeje
Jiří Johanides
tiskový mluvčí města Svitavy
 
Příspěvek ze dne: 18.03.20
Otázka:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné uhradit roční poplatek za komunální odpad platebním převodem? Najdu někde údaje k platbě, abych v těchto dnech nemusela chodit na úřad? Děkuji.
Odpověď:
Dobrý den, paní Galbová.

Roční poplatek za komunální odpad uhradit platebním převodem lze. Údaje pro platbu Vám poskytne paní Jana Alexová z odboru životního prostředí Městského úřadu Svitavy.

Jana Alexová: tel. 461 550 253, mail jana.alexova[zavinac]svitavy[tecka]cz

Hezký den

Jiří Johanides
tiskový mluvčí města Svitavy
 
Příspěvek ze dne: 13.03.20
Otázka:
Dobrý den. vzhledem k nouzovému stavu a s vyhlášenými opatřeními mám dotaz- zda je vhodné navštívit odborné lékaře na objednaná vyšetření preventivního rázu - oční odd., revmatologická poradna, stomatolog.
Děkuji. Kuncová E.
Odpověď:
Dobrý den, paní Kuncová.

Děkuji za Váš dotaz. V těchto případech doporučujeme telefonickou konzultaci s lékařem, zdali existuje například možnost přeobjednání. Stále však doporučujeme omezit pohyb po nemocničních zařízeních, pokud to není nezbytně nutné.

Přeji hezký den a pevné zdraví.

Jiří Johanides
tiskový mluvčí města Svitavy
 
Příspěvek ze dne: 15.02.20
Otázka:
Dobrý  den, co je pravda na tom, že se hřiště v Lačnově - na Slunečné ulici bude rušit? Děkuji za odpověď Blážová
Odpověď:
Dobrý den, paní Blážová.

Informaci, kterou zmiňujete, nemohu potvrdit. Hokejbalové hřiště v Lačnově je sice v současnosti nevyužívané k pořádání mistrovských utkání hokejbalového svazu kvůli nesplňujícím kritériím (např. nedostatečné zázemí v podobě sprch či šaten), ovšem není v plánu žádné rušení ani demolice.

Přeji hezký den.

Jiří Johanides
tiskový mluvčí města Svitavy
 
Příspěvek ze dne: 29.01.20
Otázka:
Dobrý den,na ulici Kijevská ve Svitavách před vjezdem do jednosměrné komunikace u domu č. 1608/15 do vnitrobloku je dopravní značka zakryta větvemi velmi rozrostlého smrku. Ten i zasahuje do drátů vedení u komunikace.Nevím zda je možno strom upravit ořezem tak aby nebránil pohledu na dopravní značení. Možná je můj dotaz a oznámení bezpředmětné. Děkuji za odpověd´.
                                                             Kuncová E.
Odpověď:
Dobrý den, paní Kuncová.

V současné době probíhá kontrola ze strany správce veřejné zeleně a zaznamenávání míst na území města Svitavy, kde je potřeba provést podobné zásahy. Společnost SPORTES Svitavy byla o Vašem požadavku informována a pokud je situace tak vážná, jak tvrdíte, dojde k nápravě.

Děkuji za Váš dotaz a přeji příjemný den.

Jiří Johanides
tiskový mluvčí města Svitavy
 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29