Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 17.10.10
Otázka:
Dámy a pánové,
již se mi delší dobu nelíbí webové stránky města. Nicméně jsem do dodnes toleroval. Dneska již mohu pouze potvrdit dřívější zkušenost. a hlavní důvod ??
Na stránkách města dodnes do 11:08. hod. zde nejsou uvedeny výsledky voleb do městského zaastupitelstva. To je ale velká ostuda co ???
Pokud jsem se chtěl něco o výsledcích voleb dozvědět o našem městě, musel jsem navštívit velké novinové servery.
Odpověď:

Vážený pane Šíšo,

nejste sám, kdo požadoval úpravu městského webu. Je to z velké části otázka financování, což v dnešní době není jednoduché. Mohu Vám však sdělit, že úprava vzhledu a funkce webu města byla již dlouho připravovaná a právě probíhá. Všichni se již těšíme na nové stránky.

S druhou částí otázky nemohu souhlasit. Jakmile byly předány všechny výsledky hlasování z volebních okrsků, byly předány ke zpracování a poté byly ihned vyvěšeny na elektronické úřední desce města. Čas vyvěšení volebních výsledků pro zastupitelstvo města je 16. 10. 2010 v 20:53 (údaj oddělení informatiky). Ode dnešního rána jsou i v aktualitách.

S pozdravem Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana. pustinova[zavinac]seznam[tecka]cz   

 
Příspěvek ze dne: 14.10.10
Otázka:
Dobry den
Zajimalo by mne,jak kandidáti do voleb resi regulaci vodneho a stocneho??
Odpověď:

Dobrý den,

tato otázka nepřísluší městskému úřadu a těžko Vám na ni může někdo z úřadu odpovědět. S dotazem se budete muset obrátit přímo na zástupce jednotlivých stran. 

S pozdravem Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 28.06.10
Otázka:
Dobrý den vážená paní Pustinová,
žádám laskavě o zodpovězení dvou otázek:
1. Na webových stránkách města nejsou z archivu dostupné žádné zápisy a usnesení zastupitelstva i rady, s vyjímkou posledního, aktuálního. Rád bych věděl co je příčinou.
2. Na ulici Havlíčkova se realizuje rekonstrukce sítí. Nikde na stránkách města jsem neobjevil zadání výběrového řízení na veřejnou zakázku. Můžete mi sdělit kdy a kde bylo zveřejněna výzva o předložení nabídek. Jakým způsobem proběhl výběr dodavatele a zadání této zakázky.
Předpokládám, že u obou otázek se jedná o veřejné informace, proto děkuji za zodpovězení.
S přáním příjemného vás dne zdraví Miroslav Sedlák
Odpověď:

Vážený pane Sedláku,
doufám, že následující odpovědi budou dostatečné. S pozdravem a přáním pěkného léta Zuzana Pustinová

ad 1)
Dobrý den, příčinou byla opomenutá část poměrně rozsáhlého scriptu zajišťujícího chod úřední desky, který byl před nedávnem značně upravován. Děkujeme za upozornění, byla sjednána náprava.
S pozdravem Tomáš Popelka, oddělení informatiky.

ad2)
Dobrý den,
rekonstrukce kanalizace v ulici Havlíčkova ve Svitavách je zakázkou malého rozsahu ve smyslu zákona č. 137/2006 Sb. s předpokládanou hodnotou 2,7 mil Kč bez DPH podle rozpočtu projektu (vysoutěžená cena: 1 977 764 Kč bez DPH). Při zadávání veřejné zakázky malého rozsahu je zadavatel povinen dodržovat zásady transparentnosti, rovného zacházení a nediskriminace. Podle stanoviska ÚOHS je povinnost transparentnosti splněna oslovením alespoň tří potencionálních dodavatelů k podání nabídky. Tuto povinnost zadavatel VODA A SPORT s.r.o. splnil, neboť dne 23.3.2010 vyzval k podání nabídky a doložení kvalifikačních předpokladů tři jemu známé dodavatele. Vybraný uchazeč AKVASTAV Svitavy s.r.o. splnil všechny požadavky zadavatele, doložil kvalifikační předpoklady v plném rozsahu a získal nejvyšší počet bodů v rámci hodnocení při nejnižší celkové nabídkové ceně. 
S pozdravem Jiří Zámečník, VODA A SPORT s.r.o.

 
Příspěvek ze dne: 06.05.10
Otázka:
Dobrý den, dnes čtu na stránkách města, že volební okrsek č.1 bude ve "Fabrice". V měsíčníku "Naše město" je uvedeno Stř. odborné učiliště na Nádražní ulici. A tak nevím jestli tiskový šotek z NDR neudělal nekde chybu?
Děkuji za odpověď.
Odpověď:

Vážený pane Janíčku,
při psaní podkladů pro článek se opravdu stala tato nemilá chyba. Voliči volebního okrsku č. 1 budou upozorněni na správnou volební místnost svého okrsku na obálkách, ve kterých budou roznášeny voličům hlasovací lístky. Na oznámeních o době a místu konání voleb je volební místnost uvedena správně (Fabrika Svitavy).
Voličům se omlouváme.

Bc. Milena Brzoňová, vedoucí odboru vnitřních věcí, milena.brzonova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 06.04.10
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč je neustále uzavřený park za katastrálním úřadem. Tento park dříve býval veřejnosti vždy přístupný a teď ve dnech pracovního volna je brána neustále uzamčená. Park je v soukrommých rukou a nebo to má jiné důvody?
Je to jediný klidný park v centru města kde nejezdí auta a tak je to docela škoda.

Petr Suchánek
Odpověď:

Dobrý den pane Suchánku,
odhadl jste správně, že zmíněný park není v majetku města, proto posílám vyjádření zástupce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Václava Olberta:

Vážení,

ČR - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je příslušný hospodařit s pozemky, které tvoří areál parku s terénními nerovnostmi - valy, zpevněnými plochami, kašnou, lavičkami, odpadkovými koši, osvětlením a oplocením. Park celoročně navštěvují občané města Svitav, ať už to jsou maminky s malými dětmi, mateřské a základní školy, zájmové kroužky či starší občané. Přístup do prostor parku a k přilehlým budovám je dvěma velkými branami, které jsou pro veřejnost otevřeny v pracovní dny od 6:00 hodin do 18:00 hodin a současně i ve volných dnech je možno park využít vstupem pro pěší z ulic Lanškrounská a Vrchlického.

S přáním hezkého dne

                Václav Olbert
ředitel odboru Odloučené  pracoviště Svitavy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Územní pracoviště Hradec Králové
Milady Horákové 6
568 02 Svitavy
vaclav.olbert[zavinac]uzsvm[tecka]cz


Doufám, že je vysvětlení dostačující.
S pozdravem
Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29