Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 03.06.09
Otázka:
Děkuji za prakticky bleskurychlé zodpovězení mých dotazů. Názor na řečené i zodpovězené nechť si každý další eventuelní  tazatel udělá sám.

Pouze jen na okraj oprava malé nepřesnosti.
Adresa alternativního diskusního fóra s tématikou dění ve městě je :
http://diskutuj.zwittau.cz
Nejsou mým duševním vlastnictvím, patří diskutujícím, já pouze poskytl potřebný prostor.
Stránky www.zwittau.cz mé jsou, neslouží k však k diskuzi, zabývají se minulostí města první poloviny 20. století z pohledu vzpomínek a emocí pamětníků, či laického zpracování historických podkladů. Naopak je na nich striktně absentována identita kohokoliv ( až do této chvíle „propíchnutí“ i má |:-)  ), nakolik na nich o jména, či výměny názorů nejde .

Jaromír Mičánek
Svitavy

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za upřesnění adresy diskusního fóra.

Zuzana Pustinová, úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 03.08.09
Otázka:
Dobrý den, Chci se zeptat, jezdím často na cyklostezce v lačnově,jestli by nebylo možné nainstalovat nějaké pítko a více laviček? děkuji
Odpověď:
Cyklostezkou je pravděpodobně myšlena nová komunikace podél ulice Zadní, která zatím ještě není převedena městu. Lavičky jsme nainstalovali z vlastních zdrojů, ještě by bylo možné pár kusů realizovat (tak 2-3), ale chtěl bych vědět konkrétní místo. Pítko vidím jako problematické vzhledem k financím. Bylo by nutné vybudovat vodovodní přípojku, instalační šachtu, nainstalovat pítko atd. Na tuto investici rozhodně letos a příští roky nebudou prostředky. Spíš se mi to zdá jako vhodný námět na drobné podnikání (malé občerstvení, zmrzlina apod.).

S pozdravem Horký, TSMS, petr.horky[zavinac]svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 30.06.09
Otázka:
Zdravím. Prosím vás na koho se mám obrátit o řešení soukromé čističky odpadních vod v obci Radiměř. Předem děkuji
Odpověď:

Dobrý den pane Hvězdo,

v první fázi řešení se prosím obraťte na Městský úřad Svitavy, odbor výstavby (Obecní stavební úřad) a dále na na odbor životního prostředí - jako vodoprávní úřad a speciální stavební úřad. Kontakty jsou uvedeny na webu města (Úřad > Komunikace s úřadem > Kontakty). 

Přeji pěkný den

Zuzana Pustinová , úředník odpovědný za vnější vztahy, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 04.06.09
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se bude řešit stojící vrak Škody Favorit na ulici Svitavská. Chodím okolo toho každý den a je to teda ostuda. Lidi v České republice prostě vidí to, že jestliže stojí auto delší dobu s píchlím kolem na parkovišti tak to znamená, že je všech a začínají ho rozebírat a demolovat a bohužel toto demolování se přenáší na auta stojící poblíž - stopy na kapotě, které začli na tomto vraku pokračovali i na ostatních autech. Dalo by se s tím něco dělat? Je to ostuda a nejvíc se stydím za ty, kteří to rozebírají.
Auto má registrační značku a tak nevidím problém dohledat majitele aby si to odklidil.
Odpověď:

Dobrý den,

uvedeným vozidlem se náš odbor poměrně intenzivně zábývá od konce dubna. Zákonem daná lhůta na odstranění vraku z místní komunikace je dva měsíce od převzetí písemné výzvy k jeho odstranění (Zákon č.13/1997.,Sb.o pozemních komunikacích § 19, odst. 3 a 4). Přesto, že vozidlo je opatřené registrační značkou, není jednoduché ani rychlé dohledat současného vlastníka. Původní vlastník zapsaný v registru vozidel prokázal kupní smlouvou, že uvedené vozidlo prodal a nový vlastník na naše výzvy dosud nereaguje. Po uplynutí uvedené doby bude auto odtaženo, všechny vynaložené náklady budeme vymáhat a jednání bude řešeno s novým vlastníkem jako přestupek. Peněžité sankce a doplatek na pojistném, které mu hrozí, tak značně převýší kupní cenu uvedeného vozidla. Tuto skutečnost si řada lidí neuvědomuje.

Jen pro zajímavost: za minulý rok bylo z ulic města odtaženo 15 obdobných autovraků a další 3 řešíme v současné době.

Ing.Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]seznam[tecka]cz

 

 

 
Příspěvek ze dne: 31.05.09
Otázka:
Dobrý den, blíží se léto a říká se, že snad nebude letos k dispozici venkovní koupaliště. To budu muset s malým dítětem chodit v létě do krytého bazénu?? Okolní města mají krásná koupaliště, Svitavy prý odmítly nabízené peníze na opravu koupaliště. Co je na tom pravdy?
A.Šedivá
Odpověď:

Dobrý den,

 na jaře letošního roku měl být komplexně přestavěn areál letního koupaliště v hodnotě akce 90 mil. Kč. S ohledem na finanční krizi rozhodlo zastupitelstvo od tohoto záměru zatím ustoupit. VODA A SPORT, která areál provozuje, musela tudíž ve velmi krátkém čase zajistit rekonstrukci 25 m bazénu a uvést areál, který byl připraven k likvidaci, do provozuschopného stavu. V případě příznivého počasí bude provoz letního koupaliště ve Svitavách zahájen 15.6. za stejných podmínek jako v loňském roce.

Jiří Zámečník, ředitel společnosti VODA A SPORT s.r.o., zamecnik[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29