Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 09.11.15
Otázka:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda město plánuje obnovu starého dětského hřiště (za bývalým obchodem)  v městské části „Malá Evropa“ ? Nebo se plánuje na jiném místě v této čtvrti? Zatím zde pro děti nic není.

Děkuji za odpověď

Juklová
Odpověď:
Dobrý den, paní Juklová
byl jsem se na prostor hřiště, o kterém se zmiňujete, podívat. Herní prvky, které tam zbyly z dob minulých, jsou opravdu spíše do šrotu, než aby si děti na nich mohly hrát. Naše servisní společnost Sportes Svitavy nemá toto hřiště ve své správě, tomu nasvědčuje i stav prvků. Souhlasím, že v této lokalitě žádné dětské hřiště není a jistě by bylo vhodné nějaký prostor k umístění herních prvků pro děti vytvořit. Nechceme nové prostory tvořit bez těch, kteří v daném území bydlí a mají zájem o jeho úpravu. Navrhuji tedy sejít se na místě s Vámi, případně s dalšími lidmi z okolí, a vytvořit společně představu o novém hřišti. Mohlo by to být příští týden v pondělí 23.11. někdy odpoledne, v úterý 24.11. dopoledne, nebo ve středu 25.11. odpoledne. Prosím o návrh termínů, se kterými bych mohl počítat.
Děkuji za aktivitu.

Pavel Čížek, místostarosta města Svitavy, 604 202 406, pavel.cizek[zavinac]svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 16.11.15
Otázka:
Dobrý den,

chtěl bych se prosím zeptat kdy, a jestli město uvažuje o opravě chodníku směrem od hlavní silnice kolem základní školy T.G. Masaryka ke křižovatce ulice Richarda Kloudy a Dvořákova.
Tento chodník je dle mého názoru v žalostném stavu a u novinového stánku bych se nebál napsat,že je v havarijním stavu(uvolněné a vyvrácené obrubníky do silnice,vetšina dlaždic uvolněná a vystouplá).Divím se,že se tam ještě nikdo nezranil.

Děkuji za odpověd,Weber.
Odpověď:
Dobrý den, pane Webere,
uvedený úsek je součástí jedné z etap bezbariérových úprav chodníků. S jeho opravou počítáme již v následujícím roce. Akce je zařazena v připravovaném rozpočtu na rok 2016.
S pozdravem
Ing. Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz 
Příspěvek ze dne: 29.09.15
Otázka:
Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat, jak dlouho bude prostor bývalé Tabačky využíván jako skládka? Toto využití není v souladu s územním plánem města Svitav. V současné době průběžně nákladní auta přivážejí další a další suť a okolí je obtěžováno nadměrným prachem a odlétávajícími kousky cihel, které lze najít i na hřišti přiléhající Základní školy Riegrova. Opravdu je nutné takové okolí v blízkosti Základní školy a ostatní obytné výstavby?
Děkuji za odpověď

S pozdravem

Libor Janko
Odpověď:

Vážený pane Janko,

zmiňované území v žádném případě není určeno jako skládka. Stávající prostor je po demolici původních objektů a zbytek inertního materiálu ještě vlastník v budoucnu zlikviduje, neboť zde hodlá provádět bytovou výstavbu. Na záměr výstavby je již vydáno územní rozhodnutí. Na základě našeho zjištění bylo navážení určitého množství suti jen dočasné a bylo zlikvidováno s úpravou celého území před vlastní výstavbou. Kdy začne výstavba zatím není známo a je to v režii vlastníka.

Pokud však zjistíte, že určitou činností (víření prachu, znečišťování komunikace apod.), která se bude v území dít, je narušováno životní prostředí ve městě, neprodleně se obraťte na městskou policii, aby mohl být problém zdokumentován a vyřešen. Na základě toho má město možnost, v rámci své legislativy, učinit opatření.

S pozdravem

Pavel Čížek, místostarosta, pavel.cizek[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 08.10.15
Otázka:
tak velmi jsme oceňovali, že na stadiónu je inline dráha, ale...přes zákaz vstupu pséčkařů, tak tam chodí..., nepozorní rodiče s dětma se motají bruslařům do cesty, děti jezdí do protisměru, zpoza keře se vynoří (tam není do zatáčky vidět - takže ostříhat keř). jsou zde neustále konfliktní situace! je jasné, že bruslař není schopen zabrzdit na místě a je to z rekreačních sportů sport nejrizikovější (nejvíce úrazů). přesto žádná kontrola ani ze strany MěP, prostě nic...ohrožení zdraví je poměrně velký impuls k řešení! to, že odpovědní lidé nejezdili nikdy na bruslích, neznamená, že není problém... ach joo, zase projekt, kterej není zcela dotažen, kontrolován, realizován....a tak je to se vším...
Odpověď:

Dobrý den,

za společnost SPORTES si vážím Vašeho pohledu a velice rád se k této, mezi lidmi často diskutované, problematice vyjádřím. Stadion a jeho součást - inline dráhu - vnímáme jako otevřený volnočasový areál, kde se jednotlivé zájmové skupiny sportovců a nesportovců realizují a měli by se i respektovat v zónách pro jejich aktivity vymezených. V otázce pejskařů máte naprostou pravdu a naši zaměstnanci i městská policie se opakovaně znovu zaměří na tento problém, kde předpokládáme i aktivitu občanů. Je nutné spoluobčany na zákaz upozorňovat, nebát se jim to vytknout, případně zavolat městskou policii. V otázce bezpečnosti inline dráhy s Vámi nesouhlasím, protože my zde nechceme tvořit uzavřené, dozorované sportoviště, které bude někdo kontrolovat, něco regulovat a někoho postihovat. Jednotlivé zájmové skupiny (bruslaři, cyklisté či pěší)  se musí ve svých aktivitách respektovat, a to je na účastnících samotných. Ano, máme stejně jako Vy obavy z konfliktních situací, máme velké obavy z ohrožení zdraví, ale to je o ukázněnosti uživatelů a není to o budování kamerových systémů, o budování dozorujícího personálu. Správce tohoto nádherného areálu se každý den snaží o vytvoření ideálních podmínek pro seberealizaci občanů a věříme, že většina návštěvníků stadiónu se adekvátně v tomto prostoru chová a pohybuje.

Ing. Jaroslav Kytýr, jednatel SPORTES Svitavy s.r.o., jaroslav.kytyr[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 06.10.15
Otázka:
Přeji dobrý den,
mohli byste mi prosím sdělit, co znamenají symboly ležícího půlměsíce a šestihranné hvězdy na věži opravované staré radnice?
Odpověď:
Vážený pane Šíšo,
jediným pramenem, ve kterém jsme objevili zmínku o uváděných symbolech, jsou pověsti od zdejšího německého historika T. Rausesteina Geschichte der Stadt Zwittau und Umgebung (nachází se ve sbírkové knihovně svitavského muzea). Některé ze zkazek a pověstí týkajících se našeho regionu od Rausensteina a dalších německých autorů přeložila a přebásnila historička Drahomíra Šustrová a v roce 1996 vydalo útlou publikaci pod názvem Svitavské pověsti naše muzeum (v pokladně muzea jich je ještě několik kousků k dostání). Podle těchto pověstí se půlměsíc a hvězda vztahují ke konci 17. století a nájezdům Turků na Slovensko a Moravu. Údajně pronikli i do Svitav a město pak oslavilo konec jejich expanze právě oním půlměsícem a hvězdou. Tolik pověsti - jak to bylo doopravdy, se už možná nikdy nedovíme.

Mgr. Blanka Čuhelová, ředitelka Muzea a galerie ve Svitavách, cuhelova[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29