Výsledky ankety Sportovec roku 2015 a fotogalerie

07Bře2016

Město Svitavy každoročně vyhlašuje nejlepší sportovce roku. Ve Fabrice se 29. února sešli sportovci i fandové na vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2015. Za účasti vedení města byli oceněni sportovci od nejmladší kategorie, trenéři, úspěšné kolektivy, či jednotlivci, kteří se zasloužili o úspěšnou reprezentaci Svitav i v celostátním měřítku.

Výsledky

kategorie: ŽACTVO JEDNOTLIVCI

Karolína Adamová - silový trojboj TJ Svitavy, trenér Zdeněk Zvonič
Karolína v uplynulé sezóně vybojovala 1. místo na Mistrovství Moravy v silovém trojboji, druhá byla na Mistrovství Severní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu, ač ještě žákyně, už je členkou nově vzniklého ženského družstva silového trojboje.

Daniel Drašar - kopaná TJ Svitavy, trenér Miroslav Skočovský
Daniel hraje už několik sezón ve výborné formě, jeho tým mladších žáků je druhou sezónu v čele krajského přeboru. Je kapitánem týmu, vynikající hráč, který se díky svým kvalitním výkonům prosadil do krajských výběrů, je nejlepším střelcem týmu, kamkoliv je nominován, je vyhodnocen jako nejlepší hráč. Už nyní je v hledáčku ligového Hradce Králové.

Jakub Marek - triatlon, cyklistika - SK ORBEA Czech Master Svitavy, trenéři Bedřich Frýza, Josef Novák
Jakub je univerzální sportovec, který umí cyklistiku, atletiku a plavání. Všechny dovednosti uplatňuje zejména v závodech Českého poháru v aquatlonu - zde vybojoval celkově druhé místo v kategorii žáků 12-13 let - a triatlonu, když po dvou pátých místech v Opavě a v Jablonci nad Nisou obsadil celkové 8. místo. Je rovněž Přeborníkem Pardubického kraje v běhu na 800 m, třetí byl v běhu na 150m a 300m. V Letní olympiádě mládeže v Plzni byl členem krajské reprezentace. No a v plavání se mu podařilo vyplavat 11. místo na MČR mladších žáků ve Zlíně.

Josef Meluzín - plavání TJ Svitavy - trenér Bedřich Frýza
Mnohonásobný medailista z krajských přeborů, je velkým talentem svitavského plavání. Vyjde-li mu čas, zahraje si i volejbal....

Nikola Neumeiesterová - atletika TJ Svitavy - trenér Karel Petržela
Nikola zažila v roce 2015 svoji zatím nejlepší sezónu. Tu zahájila 3. místem v halovém krajském přeboru ve vrhu koulí. Vrcholem pro ni bylo Mistrovství ČR na dráze, kde se v hodu kladivem probojovala do užšího finále a výkonem 40,34 m obsadila 7. místo. V Krajském přeboru žactva na dráze vybojovala druhé místo v hodu diskem (24,44 m), druhé místo ve vrhu koulí (9,89 m) a krajskou přebornicí se stala ve své nej disciplíně - hodu kladivem výkonem 37,10 m). Byla velkou oporou žákovského družstva v krajských přeborech.

Aneta Pintérová - sportovní gymnastika TJ Svitavy, trenérka Pavla Koudelková
Aneta se v soutěži jednotlivců účastnila soutěží Krajského přeboru, kde obsadila 1. místo a na Mistrovství ČR vybojovala 3. místo. Je platnou členkou družstva mladších žákyň.

Ondřej Prokop - basketbal TJ Svitavy - trenér Dušan Sabol
Ondra je dlouhodobě jedním z nejlepších hráčů svitavských žákovských družstev, je hybnou silou ligového týmu. Na podzim roku 2015 byl nominován do krajského výběru, s kterým získal v Opavě zlatou medaili. Je velkým příslibem pro budoucnost svitavského basketbalu.

Kristýna Škrabalová - atletika TJ Svitavy - trenér Josef Novák
Všestranná mladší žákyně ke svým dvěma krajským titulům v běhu na 800m z haly i z venkovní dráhy přidala další dvě druhá místa - ve skoku vysokém a v běhu na 300 m. Díky svým výkonům získala nominaci do krajské reprezentace na Letní olympiádu v Plzni, kde jí těsně uniklo finále v osmistovce. Přesto si časem 2:29,50 vylepšila osobní rekord. Družstvu starších žákyň pomohla na posledním úseku štafety 4x300 m ke krajskému titulu. Na podzim pak byla opět v nominaci Pardubického kraje na mezikrajských závodech. V soutěžích družtev pomohla mladším žákyním až do finále, družstvu starších žákyň výrazně pomohla k bronzovým medailím v KP družstev. Svojí všestrannost prokázala vítězstvím na prestižních MT - vícebojích a ve Výškařské tour 2015.

Vojtěch Švihel - volejbal TJ Svitavy - trenér Ing. Marek Meluzín
Klíčová osobnost družstva, v sezóně 14-15 byl Přeborníkem kraje s týmem mladších žáků a na MČR obsadili 8. místo. V sezóně 15 -16 již hraje za starší žáky, kde je na postu univerzála velmi platným hráčem. V tréninku je poctivý a zodpovědný.

Jakub Vrtěna - tenis - TJ Svitavy - trenér Mgr. Martin Lipenský
V uplynulé sezóně 14-15 se Jakub zúčastnil 25 turnajů v kategorii babytenis. Na 14 turnajích zvítězil, dvakrát byl druhý a pětkrát obsadil 3. míst. V zimní sezóně jednoznačně zvítězil ve Východočeských oblastních přeborech jednotlivců, přeborech Pardubického a Královéhradeckého kraje. V letní části sezóny potvrdil roli favorita a vybojoval další titul Východočeského přeborníka. Je vítězem Babolat Masters v Olomouci, s družstvem TK Hlinsko vybojoval 5. místo na MČR družstev v Prostějově, kde v pozici týmové jedničky vyhrál šest zápasů a jen jednou odešel poražený.

Denis Zezula - cyklistika Bike club Svitavy
V roce 2015 vyhrál kategorii mladších chlapců v cyklistickém seriálu Cyklománek v Moravské Třebové. Po osmi závodech vyhrál na body i celkově mezi všemi účastníky.

kategorie: DOROST JEDNOTLIVCI

Jan Doseděl - Lezecký klub Svitavy - trenér - Ing. Miroslav Doseděl
Za jeho výkony hovoří výsledky:
2.místo na Mistrovství České republiky v lezení na rychlost kategorie Junior
2.místo v celkovém hodnocení Českého poháru 2015 kategorie Junior
4.místo na Mistrovství České republiky v lezení na rychlost kategorie muži
4.místo v celkovém hodnocení Českého poháru 2015 kategorie muži

Vojtěch Janata - basketbal TJ Svitavy, trenér Tomáš Hejduk
V první polovině roku 2015 byl Vojta oporou a tahounem týmu kadetů U17 a jako hostující hráč se spolu s týmem BK Synthesia Pardubice umístil na skvělém 9. místě extraligy starších žáků U15. Od sezóny 15 -16 přestoupil na sportovní gymnázium do Pardubic, aby mohl ještě lépe rozvíjet svůj sportovní talent. Současně hostuje v ligovém družstvu kadetů U17 Kara Trutnov. Kromě toho pravidelně nastupuje ve Východočeské lize mužů za svitavské céčko. I zde velmi dobře zúročuje své schopnosti a dovednosti.

Patrik Janků - silový trojboj TJ Svitavy - trenér Tomáš Lacko
Na Mistrovství Moravy staršího dorostu získal 1. místo v silovém trojboji, v klasickém (RAW) silovém trojboji byl druhý na Mistrovství Severní Moravy, na MČR ve stejné disciplíně byl čtvrtý.

Martin Sobotka - Letecký modelář - Modelklub Svitavy - trenér otec Sobotka
Martinovo nejlepší umístění v roce 2015 bylo druhé místo na MČR kategorie UŠ, ve stejné kategorii pak na celorepublikových veřejných soutěžích 4x vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí. Letecké modelářství je jeho velkou vášní a koníčkem.

Dominik Svoboda - kopaná TJ Svitavy - trenér Martin Komoň, Pavel Daněk
Odchovanec radiměřské kopané - prošel ve Svitavách od žáků všemi kategoriemi a nyní je tahounem a vůdčí osobností týmu U19, který hraje společný Východočeský přebor. Je poctivý v přípravě a svými výkony je schopen často strnout zápasy k vítězství. Je vzorem bojovníka pro ostatní spoluhráče. Svými výkony si také okusil dospělý fotbal za A tým mužů.

Barbora Šimková - volejbal TJ Svitavy - trenérka - Iveta Špačková, Marcela Sezemská
Sezóna 2014/15: hráčka základní sestavy juniorek – 1. liga, jedna z nejlepších blokařek v lize
Sezóna 2015/16: opět 1. liga juniorek, s týmem se probojovala po základní části soutěže do finálové skupiny 1. ligy, v nadstavbě budou bojovat o přední umístění. Je oporou týmu, spolehlivá, podává stabilní výkony, je vůdčí osobností týmu.

kategorie: DOSPĚLÍ JEDNOTLIVCI

Pavla Báčová - cyklistika Bike club Svitavy
Pavla jezdí Cyklistickou Extraligu Masters. V Sokolově se stala Mistryní republiky v cyklistické časovce i v časovce dvojic. Je skvělou závodnicí.

Ladislava Marková - triatlon, duatlon - SK ORBEA CZECH Masters Svitavy
1. místo na Českém a slovenském poháru v dlouhém triatlonu - IRONMAN Piešťany (3,8km plavání, 180km kolo a 42,2 km běh) - první Svitavská Ironmanka
1. místo na Českém poháru v terénním triatlonu XTERRA Praha
3. místo na Českém a slovenském poháru ve středním triatlonu Šamorín (1,9 km plavání, 90 km kolo a 21,1 km běh)
4. místo na Českém poháru ve středním triatlonu Žďár nad Sázavou (1,9 km plavání, 90 km kolo a 21,1 km běh) - celkově 5. místo v Českém poháru v dlouhém triatlonu v kategorii 35-39let

kategorie: KOLEKTIV

mladší žákyně - sportovní gymnastika TJ Svitavy - trenérka Pavla Koudelková
Děvčata se pravidelně umísťují na předních místech v soutěžích sportovní gymnastiky a jejich zatím největším úspěchem je 2. místo na MČR.

mladší žáci - kopaná TJ Svitavy, trenér Miroslav Skočovský
Chlapci se se svými soupeři nemazlili a v minulé sezóně suverénně vybojovali první místo v tabulce krajského přeboru, když z 20 utkání 18 vyhráli a jen dvakrát remízovali a do sítí soupeřů nastříleli 127 branek. Po podzimní části soutěže jsou po 12 zápasech na prvním místě s 11 vítězstvími a s jedinou porážkou mají skóre 83:14. Jsou nadějí svitavské kopané.

žactvo (minitenis) - tenis TJ Svitavy - trenér Martin Lipenský
Družstvo minitenistů TO TJ Svitavy vyhrálo základní šestičlennou skupinu Východočeského přeboru, poté semifinálovou čtyřčlennou skupinu a ani ve čtyřčlenném východočeském finále nenašlo přemožitele. Do Východočeského přeboru bylo přihlášeno 24 družstev. Svitavy prošly celou soutěží bez jediné prohry při skóre 110 : 8 bodů před Kvasinami, Perštýnem Pardubice a Dvorem Králové. Vítězství v přeboru znamenalo stejně jako loni postup na XI. mistrovství republiky v minitenisu, které se konalo v Praze na Spartě. Na závěrečném turnaji startovaly výběry jednotlivých oblastí, východní Čechy reprezentovali výhradně svitavští hráči.
Ve čtvrtfinále družstvo Svitav prohrálo s výběrem Západních Čech 3:5, v dalším zápase Svitavy nestačily o dva míčky na Severní Čechy po skóre 4:4. V utkání o sedmé místo vyhrály Svitavy 6:2 nad Jihočechy. Družstvo reprezentovali Erik Růžička, Barbora Veselá, Nikola Snášilová, Samuel Šejnoha, Ema Šejnohová.

mladší žáci - volejbal TJ Svitavy - trenérský kolektiv P. Sezemský, V. Fikar, M. Meluzín, P. Siekiera
KP – 1. místo, následovala kvalifikace a boje na MČR, postup do finále MČR, kde skončili na 8. místě
Sezóna 2015/16 - část týmu zůstala v ml. žácích, většina přešla do st. žáků, s nímž dominují KP, hrají Český pohár

družstvo mužů - silový trojboj TJ Svitavy
Družstvo ve složení Tomáš Lacko, Libor Zerzánek, Karel Horský a Patrik Krušina obsadilo konečné 8. místo v extralize družstev.

kategorie: TRENÉR

Marek Meluzín
- volejbal TJ Svitavy
- odchovanec svitavského volejbalu, úspěšný hráč v mládežnických kategoriích i jako dospělý; po ukončení hráčské kariéry se stal trenérem mládeže. Vypracoval se v úspěšného trenéra žáků, stal se trenérskou osobností, v sezóně 2014/15 se jeho svěřenci umístili na 9. místě na MČR st. žáků, úspěšní byli i v ČP
- v týmu trenérů se podílel také na úspěchu mladších žáků, kteří obsadili na MČR 8. místo

Martin Lipenský - tenis TJ Svitavy
Byl u znovuzaložení svitavského tenisového oddílu v roce 2010. Trenér úspěšného družstva minitenistů (3.místo na MČR družstev minitenisu 2014).
V roce 2015 připravoval 24 svitavských tenistů. Mezi nejlepší svěřence patří Dominik Rouchal (druhý hráč na celostátním žebříku mladšího žactva, člen TK Agrofert Prostějov, mistr ČR 2014 družstev), Jakub Vrtěna( již čtyřnásobný přeborník východních Čech, 5. místo na MČR družstev 2015, 2013 MČR družstev minitenis), Jan Krejčí (31. místo na celostátním žebříčku mladšího žactva), Lenka Veiglová (29. místo na celostátním žebříčku mladšího žactva), Jan Růžička (přeborník VČ 2014 minitenis, 3. místo na VČ přeborech babytenis), Nikola Snášilová (2.místo na přeborech VČ minitenis), Erik Růžička (2.místo na přeborech VČ minitenis), Daniel Drápela (3.místo na přeborech VČ babytenis), Martin Bahenský (103. místo na CŽ mladšího žactva), Samuel Šejnoha (4.místo na přeborech VČ minitenis), Ema Šejnohová (členka družstva minitenisu).
Trenér družstev minitenisu TO TJ Svitavy (7.místo na MČR družstev), trenér družstva babytenisu TO TJ Svitavy (2. místo ve východních Čechách za TK Hlinsko), trenér družstva mladšího žactva (3. místo Wilson tenisová liga VČ za TO SK Žamberk a TK Perštýn Pardubice), hrající kapitán družstva dospělých
(4. místo divize dospělých).

Martin Komoň - kopaná TJ Svitavy
Dlouhodobě pracuje s dorosteneckými týmy a v uplynulé i současné sezóně se svým týmem bojuje v mezikrajském přeboru U19, kde se jeho svěřenci pohybují v předních patrech tabulky. Paracuje jako metodik v Komisi mládeže Pardubického krajského FS, vede komisi mládeže při OFS, podílí se na vzdělávání trenérů v okrese i v kraji. Za rok 2015 byl oceněn jako nejlepší trenér dorostu FAČR v ČR.

Veronika Peterková - atletika TJ Svitavy
Veronika je zkušenou trenérkou mládeže v oddíle atletiky. Od roku 2005 se soustavně věnuje atletickým nadějím (6-10 let). V rámci své trenérské práce vštěpuje svým svěřencům základy atletických běžeckých a technických disciplín a při své práci využívá zkušenosti ze své aktivní závodní činnosti. Je kontaktní osobou v projektu Atletika pro děti. V roce 2015 její svěřenci zvítězili v seriálu halových závodů přípravek.

kategorie: OSOBNOST ROKU

Jiří Kryštůfek - volejbal TJ Svitavy
Za téměř dvacetileté trenérské působení ve volejbalovém oddílu TJ Svitavy vychoval celou řadu úspěšných ligových volejbalistek – dorostenek, další děvčata přivedl k pravidelnému sportování. Kladl velký důraz na všestrannost v mládežnických kategoriích, dbal na disciplínu a zodpovědný přístup ke sportu, což se zejména v posledních letech ukazuje jako velmi náročný požadavek. Ve Svitavách se celou dobu věnoval dívčím družstvům, zvláště žákyním a přípravkám. Byl výborným a úspěšným trenérem mládeže, metodikem, organizátorem sportovních akcí.
U příležitosti životního jubilea se rozhodl ukončit trenérskou práci.


kategorie: KRAJÁNEK ROKU

Milan Králíček - kopaná TJ Svitavy
Odchovanec svitavské kopané se prosadil už v žákovské kategorii do ligového celku FC Hradec Králové, jeho současná současná pozice je útočník v kategorii U15 s celkovou bilancí 735 gólů. Jeho výsledky ho přivedly do reprezentace ČR.
V loňské sezoně nastupoval za U15 a ačkoliv o rok mladší, stal se nejlepším střelcem celé soutěže s 24 góly. V prosinci se stal s týmem U15 halovým mistrem ČR, k čemuž přispěl 9 góly v pěti zápasech.
V aktuální sezoně se stal členem nejmladší reprezentace ČR U15, za niž zatím odehrál dva zápasy, ve kterých vstřelil 4 góly, z toho hattrick v Německu proti výběru Bavorska.
 

Jiří Petr

Fota: Eduard Hromadník

 

Zuzana Pustinová

Datum: 29.2.2016

Fotogalerie