Otmar Cvrkal převzal cenu Mosty

07Dub2016

Sedmý duben byl šťastný zejména pro Otmara Cvrkala, který v tento den převzal cenu MOSTY za rok 2015. Protože ocenění ze zdravotbních důvodů nemohl v Českých Budějovicích na slavnostním předávání 24. března převzít osobně, přivezla mu ho domů koordinátorka krajské Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Radka Svatošová. Osobně mu byli popřát i starosta města David Šimek a zástupkyně Svazu postižených civilizačními chorobami  - předsedkyně okresní organizace Marie Kučerová a Eva Tichá. Otmar Cvrkal všem poděkoval a slíbil, že si ocenění vystaví na poličku vedle "Svitavského vola" (Cena Svitavského klubu Laurus za rok 2004, kdy byl i předsedou okresního výboru zdravotně postižených - pozn. red.).

Výňatek ze zprávy Národní rady osob se zdravotním postižením ČR:

Ve čtvrtek 24. března se uskutečnilo slavnostní předávání cen Národní rady osob se zdravotním postižením ČR MOSTY za rok 2015. Předávání se uskutečnilo v prostorách Hotelu Clarion v Českých Budějovicích. Hosty předávání byli patronka ceny MOSTY velvyslankyně Livia Klausová, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a další vzácní hosté. Pořadem provázel Aleš Cibulka. Předávání cen bylo doprovázeno hudebním vystoupením Ladi Kerndla, Petra Bazaly a Radka Žaluda.

Oceněny byly tyto projekty a osobnosti:

I. kategorie – cena pro instituci veřejné správy
Královéhradecký kraj a město Hradec, Moravskoslezský kraj, Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži při Národním památkovém ústavu, Obec Břehy u Přelouče a Obec Milín.

II. kategorie – cena pro nestátní subjekt
1. Centrum zdravotně postižených Jižních Čech, Denní centrum Mateřídouška, Občanské sdružení Političtí vězni.cz a Tichý svět.

III. kategorie – cena pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením
Otmar Cvrkal ze Svitav – za dlouhodobou činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením.
Dále byli oceněni: Zdeněk Holub, Vojtěch Vašíček a Jindřich Zemánek.

IV. kategorie – zvláštní cena
Dita Abrahamová, Jan Hutař, Jana Koběrská a Jaromír Kolařík, Adam Vondráček.

Cenu MOSTY obdržely tyto projekty a osobnosti:
I. kategorie – cena pro instituci veřejné správy Královéhradecký kraj a město Hradec Králové
II. kategorie – cena pro nestátní subjekt 1.Centrum zdravotně postižených Jižních Čech
III. kategorie – cena pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením Otmar Cvrkal
IV. kategorie – zvláštní cena - Jan Hutař

Václav Krása, předseda NRZP ČR
 

Datum: 7.4.2016

Fotogalerie