Festival Rosnička 2016

20Črvc2016

Již tento pátek a sobotu 22. a 23. července opět navštíví areál svitavského rybníka Rosnička hudební festival současnosti. Šestý ročník slibuje tradičně pestrý a zajímavý program spojující tradiční undergroundové žánry i nejnovější hudební trendy z tvorby českých i zahraničních producentů, kapel, djů a audiovizualních projektů.

Během víkendu čeká návštěvníky téměř 50 vystoupení, za všechny jmenujme rapovou formaci Prago Union s doprovodnou kapelou Champion Sound, vtipem nabitého Kapitána Dema, mystické Fiordmoss (NOR/CZ), ohlušující Vložte Kočku nebo vynikající drum and bassový projekt Le Pneumatiq, který se na pódium festivalu vrátí po 5 letech a představí své čerstvé album.

Kromě špičkových kapel Rosnička pravidelně nabízí i desítky djských vystoupení a live-actů.

Uslyšíte držitele žánrové ceny Anděl za rok 2015 Aid Kida, exportní duo Insect Elektrika, bratia Makkatu (SK) a Jacques Kustod (SK), Rudeboye, Mike Cornera, Touchwooda, kompletní brněnskou partičku Kosmospiel nebo domácí kluky Pennyho a Pornze.

Festivalová mapa se drží osvědčeného modelu, na pláži rybníka najdeme intimní djskou stage, koncerty proběhnou schované za lesíkem. Poctiví pravidelní návštěvníci se ale mohou těšit na řadu vizuálních novinek a technických zlepšováků, včetně výrazně posíleného ozvučení koncertního pódia. Současně jsou spuštěny zbrusu nové webové stránky.

Vjezd do areálu bude povolen pouze vystupujícím, parkoviště a odstavné plochy budou totožné jako v loňských letech. O klidný průběh akce a průběžný úklid se postará početná pořadatelská služba a na místě bude zřízena také ošetřovna s lékařem.

Za vstupné na celý festival letos zaplatíte lidových 150 korun, poplatek za stan ve stanovém městečku je i letos 100 Kč, přičemž polovina z něho jde místnímu rybářskému svazu, kterému opět děkujeme za vstřícné jednání a pronájem perfektního areálu chaty Rosnička na druhém břehu rybníka.

Kompletní informace o festivalu najdete na Facebooku a samozřejmě také na webu: www.festivalrosnicka.cz

https://www.facebook.com/festivalrosnicka/

Důležité upozornění!

V pátek 22. a v sobotu 23. července bude z bezpečnostních důvodů uzavřena silnice vedoucí zahrádkářskou kolonií mezi Dolním rybníkem a rybníkem Rosnička. Zákaz vjezdu bude platit pro všechna vozidla tedy i pro majitele chat ve zmíněné lokalitě, a to po oba dny, v době od 12:00 do 6:00 hodin ráno druhého dne. Rezidentům a dopravní obsluze bude vjezd umožněn vždy od 6:00 do 12:00 hodin. Neuposlechnutí pokynů pořadatelů a porušení tohoto zákazu může být policií řešeno jako přestupek. Vzhledem k těmto nutným opatřením prosíme občany o shovívavost a děkujeme za pochopení.


Za pořadatelský tým Petr Horák

 

Zuzana Pustinová