Regionální turnaj v rybolovu na Rosničce

27Črvc2016

Začátkem července se na rybníku Rosnička ve Svitavách odehrálo třetí dějství letošního ročníku regionálního turnaje v rybolovu. Regionální turnaj je celosezónní turnaj šesti místních organizací, který je rozdělen do šesti kol – každá MO organizuje jedno kolo na své „domácí“ vodě. Svitavští rybáři již tradičně organizují třetí kolo začátkem července. V každém týmu je vždy pět lovců, přičemž každý chytá na jeden prut, a to na plavanou, položenou nebo feeder.

První červencovou sobotu byly ryby docela při chuti, koneckonců bylo těsně po nasazení 10 q kapra a od středy byla zavřená voda. Zachytal si opravdu každý – na břeh se kromě kaprů, cejnů a plotic podívalo i několik amurů a úhořů. Počasí nám také přálo, bez dešťových kapek jsme si užívali až do vyhlášení výsledků.

Svitavští rybáři potvrdili zlepšení z minulého kola a brali "bednu" - třetí místo, v průběžném pořadí se dělí o čtvrtou pozici s kolegy z Bystřice nad Pernštejnem. Na první místo se po přestávce z druhého kola vrátili rybáři z Lanškrouna, druhé místo tentokrát patřilo Jimramovu. Výsledky:

Pořadí

Organizace

Body

1

MO ČRS Lanškroun

4370

2

MO MRS Jimramov

2123

3

MO ČRS Svitavy

1934

4

MO ČRS Litomyšl

1720

5

MO MRS Bystřice nad Pernštejnem

1518

6

MO ČRS Česká Třebová

1292

Nejdelší rybu ulovil Tomáš Otradovský z MO Lanškroun a to amura s mírou 71 cm. Nejúspěšnější rybář byl opět z Lanškrouna a stal se jím Luboš Vávra s celkovým počtem 1149 bodů (37 kusů). Celkem se ulovilo 394 kusů ryb (12957 cm).

Naši MO reprezentovali pánové Robert Drmola (vedoucí týmu, rozhodčí), Vláďa Velfl, Jirka Bryška, Milan Hřebíček, Míra Vrbas a Franta Kyselý.

Děkujeme všem sponzorům za věcné ceny, všem závodníkům za dobrou náladu a předvedené výkony a hlavně realizačnímu týmu, který se staral o ukojení hladu a žízně všech, kteří se na dnešním závodu podíleli a účastnili.

Petrův zdar!
Petr Ficek

Petr Šmerda

Datum: 27.7.2016

Fotogalerie