Florbalová škola Jihlava

18Srp2016

Soustředění uzavřeli muži duelem s prvoligovými Svitavami

Pětidenní soustředění ve Svitavách absolvovalo mužské florbalové áčko Jihlavy. V domácím prostředí trenéra Kocourka čekal na kluky náročný trénink, čas ale zbyl i na nezbytný teambuilding. Právě skvělá znalost domácího prostředí ve Svitavách, umožnila trenérovi Kocourkovi zajistit špičkové tréninkové podmínky. Velmi přátelské prostředí a pozitivní přístup nás provázel celým týdnem.


Rádi bychom zde poděkovali SPORTES Svitavy, Restauraci Astra, OA a VOŠ ekonomické, městskému Informačnímu centru a vedení svitavského florbalového klubu. Díky vám všem!

Sportovní hala Na Střelnici, patří mezi ty nejlepší široko daleko. Kromě výborných podmínek pro florbal nabízí výborné zázemí a prostory pro cardio trénink, posilovnu apod. Město Svitavy je však bezezbytku sportovním městem a sportovní hala je pouze dílkem v mozaice skvelých podmínek pro sportovce. Kluci tak měli možnost okusit také zázemí nového sportovního areálu a navštívili wellness na fotbalovém stadionu.

V tréninkovém programu se našlo i místo na odpočinek. Ve čtvrtek tak byl na programu pouze jediný florbalový trénink, po zmíněné regeneraci byla naplánována týmová bojovka v areálu Rosnička. Příjemný rybářský kemp na okraji města je hotovou oázou klidu a hned po prvních minutách je jasné, proč je mezi místními lidmi tolik vyhledávaný. Se soumrakem se dvojice hráčů vypravili na "fitness stezku" vybudovanou v přilehlých lesích. Na relativně krátkém úseku 3 km je čekalo deset stanovišť s úkoly.

Po návratu je čekal táborák a zasloužená odměna. Skvělé odreagování před finální tečkou, přátelským utkáním s domácími Svitavami. Prvoligový tým nikoho nenechal na pochybách, proč v uplynulé sezóně patřil mezi ty nejlepší. Náš tým navzdory velké únavě vzdoroval velmi statečně a odehrál velmi dobré utkání. Víc než o výsledek šlo o praktické vyzkoušení nových herních prvků i vlastně přesvědčení, že hrát lze i s velmi težkými soupeři.

Florbalová škola Jihlava

Petr Šmerda

Datum: 18.8.2016

Fotogalerie