Všehochuť práce strážníků. Opilé ženy skončili na záchytce

Dne 11.9.2016 strážníci pomohli řidiči, jemuž vozidlo zablokoval jiný automobil Také vykázali bezdomovce z prostoru pasáže u Alberta. V 7:25 hod. strážníky na náměstí Míru oslovila skupinka 7 mladistvých, kteří „se přiznali“, že utekli z dětského domova v sousedním městě. Na místo byla přivolána PČR, která se záležitostí dále zabývala. Odpoledne strážníci provedli na žádost pracovníka Domova na rozcestí dechovou zkoušku na alkohol u jednoho klienta a vykázali bezdomovce ležícího na autobusovém nádraží. Noční služba řešila ve 2:30 hod. stížnost na rušení nočního klidu v panelovém domě, způsobený vytrvale štěkajícím psem. Na místě se nikoho nepodařilo kontaktovat – záležitost projednali strážníci s chovatelkou další den.

Dne 12.9.2016 dopoledne strážníci na žádost PČR usměrňovali dopravu v důsledku dopravní nehody, odpoledne řešili krádež v obchodní domě. Noční hlídka řešila stížnost na rušení nočního klubu hlukem z herny. Mimo uvedené záležitosti se strážníci zabývali tento den bezdomovci, včetně dvou opilých žen, které ležely na náměstí a nebyli schopny samostatné chůze. V součinnosti s PČR nakonec obě skončily v Pardubicích na „záchytce".

Dne 13.9.2016 dopoledne strážníci odchytili štěně, které dle oznamovatele na něho „doráželo cca ½ hodiny na ul. Rumunská. O psa se následně přihlásil majitel, přestupek byl vyřešen pokutou. Mimo toto strážníci prováděli běžnou hlídkovou činnost a ověření několika oznámení. Také prováděli dohled nad dodržováním zákazu vjezdu nákladních automobilů v Lačnově a v Lánech, kde udělili několik blokových pokut.