Bezdomovec - cestovatel, starost o souseda a starost o přítele

Dne 7.10.2016 ráno strážníci prověřovali oznámení o spícím bezdomovci u bočního vchodu do MC Fabrika. Na místě zjištěn švédský občan, který dle jeho slov cestuje Evropou. Strážníci „cestovatele“ následně předali do rukou cizinecké policii Svitavy. Na ul. M. Majerové řešili stížnost na vozidlo stojící před garáží.
Ve 12:36 hodin tel. sdělila obyvatelka domu na ul. Bří. Čapků, že má obavy o souseda, kterého naposledy viděla v pondělí (3.10.2016) a od té doby má otevřené balkónové dveře a byt se nachází v přízemí. Strážník zjistil, že muž je hospitalizován ve Svitavské nemocnici. Hlídka muže v nemocnici kontaktovala a jelikož sám nebyl schopen byt zabezpečit, předal jí klíče od bytu. Strážníci následně za účasti nezúčastněné osoby (sousedka) vstoupili do bytu, kde provedli nezbytné úkony – uzavření přívodu H2O + uzavření balkónových dveří. Poté byt za přítomnosti sousedky uzamkly a klíče následně v nemocnici předali zpět majiteli bytu. Dále poskytli pomoc klientovi SOS tlačítka na penzionu.
Noční směna ve 22:36 hod. přijala oznámení ženy, že její přítel utekl z domu se slovy, že si chce něco udělat. Hlídka vyslaná na místo zjistila muže před domem, ten strážníkům sdělil, že má nějaké psychické problémy, ale vyřeší si je sám. Nabídnutou lékařskou pomoc odmítl s tím, že chce být pouze sám a že bude vše v pořádku.
Dále strážníci během noci prováděli kontroly volebních místností ve městě.