Kontrola parkování, bezdomovci, opilá žena a mladík, psychicky narušený muž aj

Dne 13.10.2016 strážníci na základě tel. stížnosti prováděli kontrolu parkování u Kauflandu, kde přestupek vyřešili blokovou pokutou. Dále vyjížděli na ul. 5.května, kde v bývalém sile někdo pálil oheň. Na místě hlídka zjistila, že si bezdomovci pouze vařili polévku. Po výzvě strážníků oheň uhasili.

V od pátečního večera do neděle (14.10. - 16.10.2016) se strážníci opakovaně zabývali problémy s bezdomovci a sociálně problémovými osobami. Dotyční zřejmě oslavovali a při této příležitosti popíjeli větší množství alkoholu. Nejdříve „slavili v herně na náměstí a někteří poté v domě na ul. Československé armády, kde bydlí jeden z nich. V důsledku podnapilosti docházelo ke konfliktům mezi nimi samotnými a také si na uvedené osoby stěžovali i sousedé. Ve jmenovaném bytě (kde se údajně „stahují bezdomovci“) zasahovali opakovaně strážníci i PČR v rámci společných výjezdů. Jednoho z bezdomovců si z náměstí Míru „odvezla“ z důvodu zdravotních potíží záchranná služba.
Dne 15.10.2016 strážníci asistovali záchranné službě na ul. Gruzínská, kde se měl údajně nacházet ozbrojený muž. Strážníci požádali o příjezd PČR, která si záležitost následně převzala.
Téhož dne po třiadvacáté hodině strážníci řešili stížnost, kdy měla opilá žena v Lačnově rušit noční klid. Na místě strážníci nalezli ležící ženu pod vlivem alkoholu, v době příjezdu hlídky k rušení nedocházelo, dotyčná byla schopna samostatné chůze a odešla do místa bydliště.
Krátce před půlnocí strážníci ověřili oznámení, že u prodejny Hruška v Lánech leží osoba. na místě byl zjištěn podnapilý mladistvý. Odmítl sdělit, kde si opatřil alkohol. Vzhledem k jeho stavu jej strážníci předali v místě bydliště babičce. O skutečnosti byl informován orgán péče o dítě.