Zranění ptáci, různé pomoci, pobíhající pes, maření úředního rozhodnutí, sos tlačítko, pohřešovaní, řešení vandalismu.

Dne 19.10.2016 strážníci převzali od recepční z nemocnice zraněného holuba, kterého si následně na služebně vyzvedl pracovník ze záchranné stanice volně žijících zvířat ve Vendolí. Noční směna pro změnu od pracovnice čerpací stanice OMV převzala zraněnou křepelku, i tohoto opeřence si převzal pracovník záchranné stanice.

Dne 20.10.2016 strážníci řešili:
- žádost ženy z Lačnova o pomoc. Majitelka domu, ze kterého se vystěhovala i se svým přítelem jim nechce umožnit vstup do domu za účelem vyzvednutí osobních věcí. Majitelka domu za přítomnosti hlídky umožnila bývalým nájemcům vstup do domu, tito si následně převzali svoje osobních věci.
- na žádost občana poskytli technickou pomoc při nastartování vozidla
- ve dvou případech vykázali bezdomovce z rizikových míst ve městě
- na žádost firmy provádějící výkopové práce kontaktovali a požádali řidiče, aby přeparkoval svoje vozidlo
- v parku na ul. Lanškrounská odchytili volně pobíhajícího psa, kterého si ještě téhož dne z útulku vyzvedla jeho majitelka, přestupek s ní řešen blokovou pokutou
- na ul. Svitavská prověřovali oznámení, že z bytu od sousedů je slyšet řev a rány. Hlídka na místě kontaktovala uživatelku uvedeného bytu, která strážníkům sdělila, že byla opakovaně fyzicky napadena svým synem (16). S podezřením na domácí násilí byla na místo přivolána hlídka OO PČR Svitavy, která si případ na místě převzala k dalšímu šetření.
- noční směna v 19:30 hodin při kontrolní činnosti (dodržování zákazu vjezdu) na ul. Dobrovského zastavila vozidlo, jehož řidič porušil zákaz vjezdu. Při řešení přestupku vyšlo najevo, že řidič nevlastní řidičský průkaz, protože mu byl příslušným úřadem „zadržen“. Pro podezření z trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ byl případ na místě předán přivolané hlídce OO PČR Svitavy k dalšímu šetření.

Dne 21.10.2016 strážníci řešili krádež v OD Kaufland, pachateli uložena bloková pokuta, poskytli pomoc klientovi SOS tlačítka, na ul. Svitavská upozornili mládež, předmětem stížnosti bylo, že mají příliš nahlas puštěnou hudbu, hlídka mladíky poučila o pravidlech slušného chování, noční směna na žádost ženy vykázala jejího přítele z bytu, který byl pod vlivem alkoholu a ona se bála fyzického napadení

Dne 22.10.2016 strážníci 2x vyjížděli na oznámení o volně pobíhajících psech ve městě, odchytu nebylo potřeba, protože v obou případech si majitel psa svého miláčka odchytil ještě před příjezdem hlídky na místo. V 17:11 hodin strážníci vyjeli na oznámení do rest. Astra, kde má na zemi před vstupem na WC ležet bezdomovec a odmítá místo opustit. Všem dobře známý bezdomovec (R.F.) byl v silně podnapilém stavu a stěžoval si na bolest nohy, proto hlídka na místo přivolala posádku RZP, která muže následně převezla do nemocnice k ošetření. S bezdomovcem se setkali i strážníci noční směny, když jej museli vykázat z nemocnice, kterou nechtěl po ošetření opustit. Dále noční směna na žádost OO PČR provedla kontrolu provozoven na náměstí Míru, zda se zde nenachází pohřešované osoby (utečenci z dětského domova v Poličce) s negativním výsledkem. Pátrání následně PČR odvoláno. V 23:02 hodin obsluha MKDS spatřila skupinku osob procházející okolo multifunkčního centra Fabrika, následně 2 mladíci (17) úmyslně poškodili plakátovací kovovou informační tabuli a dali se na odchod. Ve směru odchodu pachatelů strážník obsluhující MKDS ihned vyslal hlídku, která skupinku mladíku zjistila v parku na ul. Wolkerova alej. Oba pachatelé se k poškození informační tabule na místě přiznali. S podezřením ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka OO PČR Svitavy, která si případ převzala k dalšímu šetření.