Neoprávněné parkování, krádeže, zajištění zahřátí bezdomovci, nalezený pes, ukopnuté zrcátko a nezletilý opilec

Dne 26.10.2016 strážníci řešili na ul. T.G.Masaryka neoprávněné parkování vozidel na vyhrazeném parkovišti. Mimo tento výjezd strážníci vykonávali „běžnou“ hlídkovou činnost a řešili i další drobná oznámení a podněty občanů.


Dne 27.10.2016 strážníci udělili v obchodním domě pokutu za krádež, také přijali stížnost na odstavené havarované vozidlo – záležitostí se bude zabývat rajónista. Na základě oznámení „vysvobodili sýkorku uvízlou na domě na náměstí Míru, přijali oznámení o odcizeném jízdním kole – informace byla předána PČR včetně informací a fotografie podezřelého. Noční služba vyjela do obchodního domu, kde byl bezdomovec, který měl dle vlastního sdělení psychické problémy. Strážníci mu zajistili dočasný pobyt v azylovém domě, aby se mohl zahřát.

Dne 29.10.2016 hlídka zjistila, že na parkovišti u OD Kaufland je poškozené světlo osvětlení parkoviště. O závadě informovali pracovníka prodejny, aby zajistil odstranění závady a nehrozilo tak nebezpečí zákazníkům. Na ul. Bezručova strážníci nalezli 3 ks „pergolových“ dřevěných stěn, které zabezpečili proti krádeži uložením do areálu firmy města. Dále strážníci u Schindlerova háje převzali nalezeného psa, který byl následně předán majiteli.
Noční služba přijala oznámení, že dva mladíci ukopli zrcátko u vozidla na ul. Hraniční. Na místo vyjela hlídka, která podezřelé mladíky zjistila opodál. Následně na místo přivolala PČR, která si případ včetně mladíků převzala k dalšímu řešení. Těsně před půlnocí strážníci vyjížděli na ul. U Lávky, kde mělo dle oznámení dojít k napadení rómů agresorem. Po příjezdu na místo se zde nacházela již záchranná služba a PČR, která případ řešila.

Dne 30.10.2016 noční služba nejdříve asistovala PČR u výjezdu na ul. Svitavská, kde docházelo ke konfliktům v rodině. Záležitost řešila PČR. Před dvacátou hodinou strážníci nalezli na ul. Hraniční ležícího nezletilého mladíka v podnapilém stavu. Strážníci ho převezli do místa bydliště, kde jej předali matce. O události informovali odbor péče o dítě.