Prověřování oznámení, nálezený mobil vrácený majiteli, SOS tlačítko

Dne 1.11.2016 v 7:02 hod. strážníci vyjeli do nemocnice, kde měl pacient rozpor se zdravotníky, podepsal „revers“ a chtěl odejít domů. Přitom jim měl údajně hrozit hůlkou. K žádnému napadení však nedošlo. Na místo si následně dle zjištění strážníků měl pro dotyčného přijet člen rodiny.
Dále na základě stížnosti strážníci řešili na ul. Palackého dopravní přestupek, kdy vozidlo stálo ve vzdálenosti kratší než 5 m od hranice křižovatky.
V 11:40 hod. strážníci přijali oznámení, že u objektu městského úřadu někdo uvázal u brány psa – německého ovčáka a osoba jevící se jako majitel se tam nepohybuje. Strážníci psa umístili do útulku. Zda se tímto způsobem někdo psa zbavil, či pouze zvolil tento způsob jako alternativu „odevzdání nalezeného psa městské policii“ není zřejmé.
Noční služba poskytla pomoc muži, který byl původně hospitalizován na psychiatrii a na vlastní žádost byl propuštěn. Po krátkém pobytu „venku“ si to dotyčný rozmyslel a chtěl opět do nemocnice. Vzhledem k jeho stavu jej strážníci do nemocnice převezli a předali zdravotníkům.


Dne 2.11.2016 strážníci přijali oznámení, že za Kauflandem nějaká „asi zfetovaná“ žena rozebírá stavební materiál. Na místě bylo zjištěno, že se pokusila odcizit hliníkové lišty v hodnotě cca 810,- Kč. Jelikož s projednáním přestupku nesouhlasila, bude případ předán k projednání příslušnému orgánu.
V dopoledních hodinách strážníci převzali nalezený mobilní telefon. Díky indiciím z nálezu se jim podařilo zjistit majitele, kterého zprostředkovaně o nálezu informovali. Následně si jej na služebně MP Svitavy převzal.
V 17:30 hod. strážníci přijali tísňovou zprávu od seniorky systémem „SOS“ tlačítka, které městská policie zabezpečuje. jelikož seniorka si stěžovala na zdravotní potíže, byla na místo vyslána hlídka MP Svitavy a záchranná služba, která prováděla další úkony.