Nechce být v AD, nalezená peněženka, rušení nočního klidu, BESIP aj.

Dne 3.11.2016 strážník prověřoval oznámení o bezdomovci, který se před zimou „ubytoval“ v autobusové zastávce na ul. Kpt. Jaroše u OD Lidl. Na místě opět zjištěn nám známý muž bez domova (59), který opakovaně odmítá veškerou nabízenou pomoc. Již několikrát měl možnost se ubytovat v azylovém domě, ale pomoc odmítá. Strážník ho z místa vykázal a opět mu nabídl, že se může ubytovat v azylovém domě.
Dále strážník převzal od nálezkyně nalezenou peněženku s platební kartou a finanční hotovostí. Následujícího dne se tel. dotazoval majitel platební karty, zda náhodou někdo peněženku nenašel a neodevzdal. Nález potvrzen a s majitelem dohodnuto převzetí věcí po návratu ze zahraničí osobně na služebně MP.
Noční směna řešila rušení nočního klidu (hlasitá hudba) z jednoho bytu v panelovém domě na ul. Větrná.

Dne 4.11.2016 v ranních hodinách strážníci přijali oznámení od cestující ve vlaku směr Brno, že na zastávce v Lánech si všimla hořícího krytu u lampy veřejného osvětlení. Strážník na místě zjistil již jen doutnající kryt od lampy, zákrok HZS nebyl potřeba. O závadě strážníci následně informovali výpravčího ČD Svitavy.
Strážníci se také zaměřili na BESIP, kdy na ul. Riegrova u základní školy prováděli kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Během jedné hodiny zjistili celkem 5 přestupků.
Noční směna prověřovala oznámení, že na ul. Revoluční stojí vozidlo na chodníku. Hlídka na místě zjistila odstavené vozidlo zřejmě po dopravní nehodě, při které došlo k poškození odpadkového koše. Vozidlo bylo uzamčené, řidič ani jiné osoby se na místě nenacházely. Na místo strážníci přivolali hlídku SDN PČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.