Rozjeté vozidlo, bezdomovec poslán domů za rodinou, další se dožadoval ošetření, jiný muž si ustlal na trávě, další dostal po právu vynadané

Dne 24.11.2016 v 6:18 hod. strážníci přijali oznámení, že na náměstí Míru se samovolně rozjelo vozidlo a nabouralo do jiného automobilu. Strážníci místo zajistili, kontaktovali majitele a přivolali PČR – skupinu dopravních nehod, která záležitost dále řešila.
Dopoledne hlídka vyjížděla do prodejny textilu a obuvi na náměstí Míru, kde si měl jeden zákazník obout boty a odmítl je následně zaplatit. Strážníci na místě zjistili, že dotyčný je handicapovaný a nic takového se nestalo, jen se nebyl schopen s prodavačkou domluvit.
Po poledni strážníci vyjeli na ul. Školní, kde se dle oznámení nacházel bezdomovec, který se měl údajně svléknout „do naha“ a následně zase obléknout. Ve spolupráci s PČR bylo zjištěno, že dotyčný není zcela duševně zdráv. Strážníci následně kontaktovali jeho matku v Brně a ve spolupráci se sociálním odborem MěÚ dotyčnému zajistili peníze na nákup jízdenky domu a dohlédli, aby se tam i vydal (nasedl do vlaku).
Odpoledne strážníci asistovali RLP na ul. U stadionu, kde zkolaboval muž a měl u sebe psa. Na místo se dostavil následně syn dotyčného a psa si převzal.
Noční služba nejdříve vyjížděla na ul. B.Němcové, kde občan nalezl ležící elektrokolo, které si následně za přítomnosti hlídky převzal majitel, jenž ho na místě ponechal.
Později hlídka asistovala RLP na náměstí Míru, kde se dožadoval ošetření opilý „nejznámější svitavský“ bezdomovec.
K ránu strážníci ještě usměrňovali dopravu v Lačnově, kde došlo k dopravní nehodě a také na žádost RLP „ověřili stav“ bezdomovce, který se opět dožadoval příjezdu sanitního vozidla a ošetření.

Dne 25.11.2016 strážníci řešili tel. stížnost občana na parkování vozidla na ul. Bohuslava Martinů v zeleni.
Dále přijali oznámení ženy o podezřelém muži, který ji oslovil na ul. Kijevská s dotazem „sexuálního charakteru“ a poté co mu žena vynadala, tak odešel. Hlídka místo a okolí propátrala – s negativním výsledkem a informaci o události předala PČR.
Dopoledne strážníci řešili parkování vozidla, které zablokovalo jinému výjezd na parkovišti u polikliniky, které nemohlo odjet. Přestupci byla uložena bloková pokuta.
Noční služba vykázala z objektu Fabriky podnapilého bezdomovce.
Dále na žádost „otce z Janova“ prověřili, že jeho syn v pořádku dojel ke své matce do Svitav. Dotyčná mu údajně tvrdila, že syn nedojel. Na místě bylo hlídkou zjištěno, že je vše v pořádku a chlapec je již doma.
K ránu ještě strážníci na základě oznámení „vzbudili muže, který si poté, co popil nějaký alkohol, ustlal v Lánech u pošty, na trávě. Muž byl schopen samostatné chůze a odešel domů.