Vánoční trhy, agresívní pacient, prověřování oznámení a nešikovný zloděj z Poličky

Dne 04.12.2016 strážníci v průběhu celého dne asistovali při pořádání vánočních trhů na náměstí Míru.
Dále pomohli v nemocnici, kde se nacházel agresivní pacient, záležitost řešila PČR.
Po poledni strážníci společně s Policií ČR prověřovali prostor okolo železniční trati v Lánech, kde se měla dle tel. oznámení pohybovat „divná žena“, která málem spadla pod vlak V době kontroly se však již žena na místě nenacházela, ani k žádné „mimořádné události“ nedošlo.
V odpoledních hodinách strážníci mimo jiné 2x prověřovali oznámení ohledně ležícího opilce. V obou případech dotyčný vstal a sdělil, že se přemístí do domku u hřbitova.

Dne 5.12.2016 strážníci přijali oznámení muže, že jeho soused několik dní nevybírá poštu a ani ho neviděl, má obavu, jestli se mu něco nestalo. Na místě hlídka zvenčí dům zkontrolovala a jelikož vzniklo podezření, že se v domě nachází zemřelý, přivolala na místo PČR, která ve spolupráci s HZS byt otevřela a nalezla dotyčného muže.
Noční služba řešila krádež v OD Albert, kde se muž z Poličky pokusil odcizit 3 lahve dražšího alkoholu. Jednu rozbil (při snaze schovat ji pod bundou) ještě v prodejně, druhou láhev rozbil po pronesení „lupu za pokladnu. Třetí láhev sice nerozbil, ale po odhalení ji musel vrátit zpět do prodejny. Strážníci dotyčnému udělili vyšší blokovou pokutu.