Odchycený pes, spolupráce s PČR, opilý řidič, agresívní pachatel krádeže, narušení občanského soužití

Dne 6.12.2016 strážníci noční směny převzali odchyceného psa, který volně pobíhal u nemocnice. Pes následně předán majiteli, který za porušení vyhlášky města dostal blokovou pokutu. Dále strážníci přijali oznámení, že se po městě pohybuje vozidlo (RZ i polepy na vozidle známy), jehož řidič je pod vlivem alkoholu. Informace předána policii ČR. Strážníci ve spolupráci s hlídkou PČR předmětné vozidlo zjistili „v pohybu“. Hlídka PČR následně vozidlo zastavila na ul. Kpt. Jaroše, řidič při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,3 ‰. Případ dále šetří PČR.

Dne 7.12.2016 strážník ve spolupráci s PČR provedl výjezd do OD Albert hypermarket, kde se nacházel agresivní pachatel krádeže. Na místě zjištěno, že je osoba podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže, proto si celou věc na místě převzala policie ČR k dalšímu šetření.
Noční směna prověřovala drobná oznámení:
- v 19:39 hod. rozbitá skleněná výplň vchodových dveří na ul. B. Martinů, případ předán PČR k dalšímu šetření.
- v 00:45 hod. zvonící a bouchající muž na dům na ul. Puškinova, majitelka má strach, strážníci na místě ani v okolí již nikoho nezastihli.
- 02:57 hod. asistence hlídce PČR na ul. Hrnčířská, kde mělo dojít k rozbití oken u domu dvěma muži.

Dne 8.12.2016 strážník v 10:37 hod. vyjel na oznámení k ležícímu muži na ul. Máchova alej u červené knihovny. Muž v mírně podnapilém stavu, nezraněn, strážníkem doprovozen do nedalekého azylového domu, kde je muž ubytován. Dále strážník řešil porušení nařízení města - poskytování služeb mimo provozovnu formou obcházení objektů určených k bydlení bez předchozí objednávky (nabízení levnější energie). Dvěma mužům uložena bloková pokuta. Strážník také prověřoval oznámení ženy, že na dětském hřišti na sídlišti u vlakového nádraží nalezla nějakou munici. Strážník na místě zjistil, že se jedná o 1 ks „malé petardy“, kterou strážník následně zničil.
Noční směna v 18:05 hod. na žádost PČR provedla zajištění místa dopravní nehody na ul. 5. května do příjezdu hlídky skupiny dopravních nehod PČR, která si místo dopravní nehody následně převzala k šetření. Dále strážníci na žádost PČR řešili drobné partnerské neshody na ul. Havlíčkova.