Všehochuť úkonů strážníků

Dne 13.12.2016 S dotazem na další postup se obrátil muž z Teplic, který údajně objednal (přes inzerát - facebook) a zaplatil muži ze Svitav za zboží, ten ho však nedodal, ani nechce vrátit peníze – nejdříve se vymlouval a nyní nekomunikuje. Dle informací tazatele je „podvedených“ více. Vzhledem k působnosti bylo volajícímu doporučeno podat trestní oznámení na PČR v místě bydliště. V dnešní době by si každý měl řádně rozmyslet a zvážit, jak je který prodávající důvěryhodný a komu pošle peníze předem.
Noční služba asistovala ve Svitavské nemocnici - na žádost lékaře – měli tam agresivního pacienta, jenž má vyražený zub. Po provedení základního ošetření byl lékařem odkázán na příslušné zdravotnické pracoviště. Dotyčný následně z nemocnice odešel.
Dále při noční službě strážníci společně s PČR vyjížděli k objektu pošty, kde elektronická signalizace hlásila narušení. Naštěstí se jednalo o planý poplach.

Dne 14.12.2016 strážníci mimo běžnou činnost na základě tel. oznámení vykázali 3 bezdomovce popíjející krabicové víno na poliklinice.
Noční služba pátrala po odcizeném horském kole a také řešila stížnost na štěkající psy v bytě na ul. Rokycanova. O zjištěních týkajících se psů byl informován odbor životního prostředí.

Dne 15.12.2016 v 6:45 hod. přijali strážníci oznámení, že na ul. Pod Věží leží člověk. Na místě byl zjištěn bezdomovec, který u veřejných WC pouze spal. Po výzvě strážníků místo opustil.
V podvečer strážníky požádal řidič autobusu o vykázání podnapilé ženy, která nechtěla vystoupit. Po příjezdu hlídky byla již žena na chodníku. Jelikož byla podnapilá a „neměla kam jít“, strážníci požádali o spolupráci pracovníka azylového domu, který si ženu „převzal“, aby nezůstala „na ulici“.

Dne 16.12.2016 v 7.00 hod. strážníci přijali oznámení, že na ul. kapitána Jaroše je nezabezpečený výkop na chodníku. Strážníci kontaktovali pracovníka firmy Sportes, který záležitost projednal s firmou provádějící výkop. Strážníci následně zkontrolovali zasypání výkopu.
Po poledni strážníci zasahovali ve Fabrice, kde se nacházeli bezdomovci, kteří popíjeli víno a měli kolem sebe „nadrobeno“. Poté co uklidili drobky z jídla, které tam po nich byly, místo opustili.
V 16:00 hod. hlídka vyjela na základě žádosti OOPČR k nízkoprahovému klubu „Díra“, u kterého dle oznamovatelky měli 2 mladíci házet petardy a údajně vyhrožovat zapálením klubu. Strážníci na místě hovořili s oznamovatelkou, zjistili dostupné informace (včetně totožnosti mladíků), které následně předali PČR. Dotyční mladíci z místa utekli.
Noční služba mimo jiné 2x vyjížděla k ležícím opilým mužům. V prvním případě muž odešel ještě před příjezdem hlídky, ve druhém se po kontrole strážníky odebral do „domku u hřbitova“.

Dne 17.12.2016 strážníci převzali od nálezce psa, který pobíhal na ul. U dolního rybníka. Následně se podařilo zjistit majitele a psa navrátit.
Na základě stížnosti, že děti z Azylového domu házejí na ulici petardy strážník kontaktoval dotyčné děti a jejich matky, se kterými záležitost projednal s tím, že pokud se bude uvedené jednání opakovat, podáme informaci orgánu péče o dítě.
Ve 12:51 hod. strážníci převzali od nálezkyně psa, který pobíhal u domu na ul. Alešova. Pes byl umístěn do dočasného kotce. V podvečer se o něho přihlásil majitel.
Následně ještě strážníci vyjížděli ve dvou případech k ležícím mužům. Nejdříve do podchodu Albert, kde muž svojí vinou upadl a zranil se na hlavě. Na místě ho převzala záchranná služba. Ve druhém případě muž usnul na ul. Česká – nedaleko domku, kde pobývá. Strážníci jej vzbudili a dotyčný z místa odešel.
Noční směna nejdříve převzala odchyceného psa, kterého následně předala majiteli.
Následně ve 21:17 hod. vykázala bezdomovce z čerpací stanice a po půlnoci na základě oznámení občana kontaktovala pohotovostní službu „vodáren“ z důvodu poruchy a úniku vody na ul. Lanškrounská.
V 1:20 hod a následně ještě ve 2:59 hod. strážníci vyjížděli na ul. Větrná, do panelového domu, kde strážníkům dobře známá, zřejmě psychicky narušení žena, dělala nepořádek na chodbě (rozházená hlína z květin, střepy apod.) a v bytě. Také došlo k „vytopení koupelny“. Žena po strážnících požadovala, aby ji pomohli s vytřením vody v koupelně. Strážníci ženě několikrát zopakovali, aby vše uklidila a „šla spát“, což přislíbila. O skutečnostech byl informován bytový odbor (provádějící správu bytu) a přestupkové jednání bude oznámeno na příslušný odbor MěÚ.