Zklidnění situací, prověření událostí, různá pomoc, celkem klid

Dne 18.12.2016 požádala o pomoc strážníky žena z ul. Větrná, že má doma problémy s bývalým přítelem. Strážníci na místě zjistili, že se partneři pouze hádají, jelikož se rozešli a řeší rozdělení majetku. Strážníci situaci na místě zklidnili a oba partnery poučili jak nastalou situaci dále řešit.
V 19:39 hod. tel. oznámila obsluha čerpací stanice Benzina, kde došlo k dopravní nehodě a řidiči se spolu hádají a možná dojde i na pěsti. Hlídka na místě zjistila, že zde došlo k malé dopravní nehodě a řidiči již na místo přivolali policii ČR. Strážníci do příjezdu hlídky SDN PČR provedli úkony k zabezpečení bezpečnosti silničního provozu.

Dne 19.12.2016 strážníci zjistili na parkovišti u centra Fabrika postavený stan a bližší kontrolou dále zjistili, že na místě přítomní muži využívají stan jako petiční stánek a sbírají podpisy na petici pro uznání „elektronických her“ jako sport. Dále strážníci prověřovali oznámení, že na ul. V Zahrádkách někdo poškodil zámek u vchodových dveří do bytovky. Na místě zjištěn poškozený zámek a štítky a o závadě strážníci informovali příslušného zaměstnance bytového odboru MěÚ. Strážníci také předali nalezený studentský průkaz majitelce.
V 03:46 hod. zaznamenala obsluha MKDS, že v pasáži u OD Albert na náměstí Míru dva muži vylepují na výlohy nějaké plakáty. Vyslaná hlídka na místě zjistila, že muži vylepují reklamní plakáty na slevy pro obchodní řetězec.

Dne 20.12.2016 strážníci prověřovali oznámení, že vedle podchodu u OD Albert je v zeleni převrácené „umělecké dílo“. Na místě zjištěna betonovoželezná „plastika“ staršího data, strážníci tuto postavili a umístili na původní místo. Během podvečera strážníci prověřovali dvě oznámení o „drobných šarvátkách“. V prvním případě mělo docházet k fyzickému konfliktu mezi dvěma muži před rest. „Kongo“ na ul. T.G.M. Hlídka na místě nikoho nezjistila a dle obsluhy rest. muži před příjezdem hlídky z místa odešli. Ve druhém případě mělo docházet ke konfliktu mezi mužem a ženou na autobusovém nádraží. Strážníci na místě s párem hovořili a zjistili, že se partneři mezi sebou pouze pohádali, ale již jsou klidní. Dále strážníci poskytli pomoc řidiči, který si ve vozidle zabouchl klíčky od vozidla – kontaktovali servisního technika, který vozidlo následně otevřel.
V 02:49 hod. zaznamenala obsluha MKDS , že na náměstí Míru nějaký mladík převezl kontejner na plasty doprostřed komunikace. Vyslaná hlídka na místě s mladíkem hovořila a ten sdělil, že toto udělal z „nudy“. Přemístěný kontejner následně mladík umístil na původní místo k tomu určenému.

Dne 21.12.2016 strážníci přijali oznámení, že u rybníka Rosnička u retenční nádrže leží torzo srny. Hlídka na místě zjistila vedle cesty torzo srnčího, o úklid požádán myslivecký hospodář. V 10:45 hod. tel. oznámila vedoucí OD Albert na náměstí Míru, že jim zákazník na elektrickém invalidním vozíku při „jízdě“ poškodil skleněnou výplň vstupních dveří a z místa odjel. Strážníci dle udaného popisu a místní znalosti muže zastihli v nedalekém místě bydliště, tento jim sdělil, že dveře nerozbil úmyslně a že elektrický vozík ještě zdaleka neovládá. Dále uvedl, že se s vedoucí prodejny domluví na náhradě škody. O výše zjištěných skutečnostech strážníci následně informovali vedoucí prodejny a předali jí totožnost muže pro případné soudní vymáhání škody. Dále strážníci 2x vykázali bezdomovce popíjejícího alkohol z prostor OD Albert na ul. U Tří mostů.
Noční směna řešila spor v herně na náměstí mezi obsluhou herny a podnapilým hostem, který se dožadoval podání dalšího alkoholu, jenž mu obsluha odmítla podat. V 03:15 hod. vyjeli strážníci na žádost zdr. personálu do nemocnice na chirurgickou ambulanci kam „rychlá“ dovezla na ošetření bezdomovce, který se v ambulanci choval agresivně. Strážníci muže zklidnili a tento se následně nechal ošetřit, další přítomnost strážníků již na místě nebyla nutná.