Zaměřili jsme se na hlídkovou službu a monitorink okolu ochrany měkkých cílů, jinak krádež petard a rodinné neshody

Dne 22.12.2016 se na strážníky obrátila žena s prosbou o pomoc, na náměstí Míru má problém s vietnamským prodejcem ohledně reklamace zboží. Ačkoliv se v tomto případě jedná o občansko právní spor, strážníci na místě obě strany poučili, prodejce nakonec reklamaci uznal a se zákaznicí se na výměně zboží nakonec domluvil. Dále mimo běžnou hlídkovou a kontrolní činnost vykázali bezdomovce z prostor OD Kaufland, kde konzumoval „zakoupený“ alkohol.
V 18:00 hod. hlídka vyjela do OD Albert hypermarket, kde 3 nezletilci odcizili petardy. Vzhledem k věku chlapců strážníci nemohly věc vyřešit na místě, chlapci byli následně hlídkou převezeni a předáni rodičům. O zjištěných skutečnostech strážníci následně informovali odbor sociálních věcí.

Dne 23.12.2016 strážníci nalezli a následně předali majiteli ztracený mobilní telefon. Dále poskytli pomoc staršímu podnapilému muži, kterému ujel autobus domů, převezli jej do sociálního zařízení pro bezdomovce, kde mohl v teple přečkat noc.

Dne 25.12.2016 v 05:58 hod. strážníci vyjeli k oznámení na ul. Hrnčířská, kde má docházet k rodinným neshodám mezi matkou a dcerou. Strážníci od dcery vyslechli, že matku propustili na svátky z nemocnice (psychiatrie) a matka jí doma dělá „peklo“. Hlídka s ženami pohovořila a situaci na místě uklidnila. Mladší ženu strážníci poučili, že v případě zhoršení psychického stavu matky má okamžitě přivolat lékařskou pomoc.