Otevření rekonstruované budovy ČSAD

19Led2017

Cestující ve Svitavách mohou od poledních hodin 19. ledna využít rekonstruovaný interiér nádražní budovy autobusového nádraží. Za přítomnosti vedení města a novinářů jej firma ICOM transport slavnostně otevřela a předala do provozu.

Moderní úprava haly a zázemí autobusové nádraží přináší veřejnosti přehledné a komfortní řešení se sjednocenými designovými prvky. „Rozsáhlé investice do opravy a modernizace budovy na svitavském autobusovém nádraží se pohybují okolo 3,2 mil. Kč. Dokončení přestavby bude ještě stát necelé čtyři miliony korun. Vynaložené finanční prostředky přinesly cestujícím komfortnější a příjemnější čekárnu," sdělila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

Nově zrekonstruován byl prostor čekárny v přízemí. Přibyl informační kiosek, pokladna a místnost pro odvod tržeb; úklidová místnost byla přestavěna na WC pro invalidy. Původní toalety dostaly nové obklady. Ve spolupráci s městem je budova vybavena kamerovým systémem městské policie. Připojení na wifi je zdarma.

Aktuálně probíhají práce na rekonstrukci střechy a zateplení fasády. Jejich dokončení závisí na počasí. Přestavba prvního patra je v plánu od ledna 2017 a zahrnuje toalety a rozšíření zázemí řidičů, vzniknou nové prostory ke komerčnímu pronájmu, jako jsou masáže a ostatní služby a vzniknou i nové nocovny pro řidiče.
Součástí rekonstrukce je také instalace nových rozvodů vody, odpadních vod, elektrické energie a topení.

Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace autobusových nádraží tak, aby po vzhledové i funkční stránce splňovala trendy 21. století. Součástí této rekonstrukce je unifikace podoby vstupních hal a WC do jednotného designu.

Doufáme, že dlouho očekávaná změna Svitavany potěší, projíždějícím usnadní cestování a hlavně, že interiér vydrží velmi dlouho v původním stavu.

 

Marcela Průchová, Zuzana Pustinová
Fota: Zuzana Pustinová

Datum: 19.1.2017

Fotogalerie