Zloděj, různá pomoc, pohyb bezdomovců

Dne 11.1.2017 strážníci vyjížděli do prodejny Albert, kde se pokusil muž odcizit zboží, které při odhalení začal odhazovat. Jelikož s přestupkem nesouhlasil, bylo jednání zadokumentováno a bude postoupeno k projednání správním orgánem. Muž podezřelý z přestupku je strážníkům dobře známý, jelikož při krádeži byl přistižen již v minulosti.
Téhož dne také strážníci prověřovali stížnost na nesprávné parkovaní, pomohli občanovi při nastartování vozidla, kdy měl nefunkční autobaterii, provedli šetření pro odbor městského úřadu, ověřili muže „lezoucího na střechu“ obchodního centra (zjištěn opravář klimatizace) a také převzali od občana zraněného dravce.

Dne 12.1.2017 strážníci prověřovali dvě oznámení ohledně vozidel parkujících na chodníku Hlídka v 7:30 hod. vyjela na ul. Průmyslová k nahlášenému požáru - na místě přítomná jednotka HZS součinnost nepožadovala.
V dopoledních hodinách na základě tel. oznámení provedli strážníci kontrolu vnitřních prostor centra Fabrika, kde se nacházeli bezdomovci, údajně konzumující alkohol. Po příjezdu hlídky sami odešli.
Dále strážníci ověřili v pátrání vozidlo delší dobu odstavené na ul. Nádražní (negativní) a také provedli kontrolu vestibulu nemocnice (bezdomovci – odešli).
Noční služba v 19:43 hod. prověřila oznámení ohledně ležícího muže na ul. Pivovarská. Dotyčného strážníci probudili a sám se odebral do domku u hřbitova. Ještě téhož večera strážníci pomohli ženě, která měla strach o nemocného přítele, na kterého se nemohla dozvonit. Strážníkům se na místě muže podařilo kontaktovat – sdělil, že pouze usnul.