Psi, krádež, nález, pomoc, lidé na zemi a opět R. F.

Dne 13.1.2017 ráno strážníci na základě tel. oznámení vyjeli za ul. Nezvalova, kde pobíhal pes. Vzhledem k jeho plachosti se jej však nepodařilo odchytit. Strážníkům se podařilo psa vyfotografovat a následně po zveřejnění výzvy na sociální síti obdrželi informaci o možné majitelce. Tuto kontaktovali – pes již byl doma, ale to, že ji pes utekl žena přiznala. Strážníci s ní následně přestupek projednali.
Ve 12:25 hod. strážníci vyjeli do prodejny Penny, kde se zákaznice dopustila drobné krádeže. Přestupek vyřešili blokovou pokutou.
Po poledni městská policie přijala oznámení muže, že na ul. Střední je u jedné garáže poškozené usazení dveří. Strážníci kontaktovali majitele, který uvedl, že o poškození ví, zřejmě se někdo pokusil do ní vloupat – již to řeší.
V odpoledních hodinách strážníci převzali nález peněženky, včetně finanční hotovosti. Dle obsažených písemností strážníci zjistili, že se zřejmě jedná o pacienta z nemocnice, což se následně potvrdilo a hlídka mu nález vrátila.
Tentýž den strážníci řešili parkování vozidla na soukromé odstavné ploše. Podařilo se jim zjistit řidičku, která uvedla, že na vozidle je porucha, proto jej odstavila na nejbližším místě a odstranění automobilu bude dále řešit.
V 15:38 hod. byli strážníci přivoláni do lokality u „holobytů“ v Lánech, kde zapadl polský kamion. Jelikož ani po odpojení návěsu a nasazení řetězů nebyl schopen vyjet a tvořil překážku, byli na místo přivoláni hasiči, kteří jej vyprostili.

Dne 14.1.2017 ráno strážníci vyjížděli ke dvěma identickým případům, kdy na chodníku ležel muž (pokaždé jiný). V prvním případě byl schopen sám vstát a odejít do místa bydliště, ve druhém případě byl vzhledem k jeho podnapilosti byl převezen do místa pobytu.
V 15:40 hod. strážníci vyjížděli do prodejny Penny, kde byla přistižena žena při krádeži zboží. Přestupek byl na místě vyřešen pokutou.

Dne 15.1.2017 odpoledne strážníci převzali nalezeného psa na ul. U stadionu. Místním šetřením zjistili majitelku které psa následně předali a přestupek vyřešili blokovou pokutou.

Dne 16.1.2017 strážníci řešili spory mezi občany týkající se nahrnutého sněhu, opakovaně (3x) vyjížděli k problémům s bezdomovcem –R.F. (uzamčen na wc v obchodním domě, obtěžoval cestující na ČSAD, spal u knihovny).