Prověřování oznámení, houkající alarm, nehoda, drobná krádež, psi, nález, občanské soužití, hra na automatu, atd.

Dne 19.1.2017 strážníci řešili stížnosti a oznámení:
v 06:11 hod. oznámení, že na ul. Felberova již 30 minut houká alarm na vozidle, hlídka zjistila majitele vozidla, kterého upozornila na zjištěnou skutečnost, vozidlo v poruše.
v 07:30 hod. se na strážníky v terénu na ul. Purkyňova obrátil řidič vozidla, který při couvání naboural do jiného zaparkovaného vozidla. Strážníci lustrací na policii zjistili majitele poškozeného vozidla, kterého následně o události vyrozuměli, obě osoby poučeny jak v nastalé situaci postupovat.
v 11:45 hod. strážníci vyjeli k oznámení, že na ul. Raisova se v jednom domě nacházejí exekutoři, kteří u jednoho bytu odvrtaly zámek a z bytu vynášejí nějaké věci a nakládají je do dodávky před domem. Strážníci na místě zjistili, že se skutečně jedná o dva exekutory, kteří zde vykonávaly exekuci dle platného exekučního příkazu. Uživatelka bytu byla s exekucí předem srozuměna.
v 13:53 hod. řešili drobnou krádež v OD Albert hypermarket uložením blokové pokuty.
v 15:13 hod. tel. oznámila paní z ul. Stará kolonie, že mají na zahradě u domu cizího pejska (yorkšíra). Strážník z místní znalosti tel. informoval chovatelku, která potvrdila ztrátu pejska, kterého si následně na udaném místě odchytla.
v 15:26 hod. vyjeli strážníci do Qanta na ul. Kijevská, kde dle tel. oznámení prodavačky zadrželi zloděje. Strážníci na místě zjistili, že pachatel jeví známky mentální poruchy. Strážníci tel. hovořili s otcem, který sdělil, že syn je mentálně zaostalý, muže následně převezli do místa bydliště, kde ho předali rodinným příslušníkům.
v 15:36 hod. oznámila recepční z OD Kaufland, že tam mají odchyceného psa, který se pohyboval po prodejně a majitel se na místě nenachází. Strážníci psa převzali a dle evid. známky zjistili chovatelku, které psa následně předali. Za porušení OZV města chovatelka dostala blokovou pokutu.
v 15:55 hod. na služebnu MP odevzdal muž nalezený mobilní telefon, který si ještě téhož dne převzala majitelka.
v 18:50 hod. na žádost policie ČR strážníci provedli kontrolu ul. A. Slavíčka a okolí, kde se má pohybovat někdo na čtyřkolce s pásy. Provedenou kontrolou nezjištěno vozidlo uvedené v oznámení.
ve 23:45 hod. se na strážníky obrátil výpravčí ČD s žádostí o pomoc, v čekárně se nachází pár se psem a odmítají čekárnu opustit, čekárna se uzavírá. Na místě se nacházel mladý pár, slečna uvedla, že přítel požil alkohol a nějaké omamné látky a ona ho teď nemůže vzbudit. Muže se nepodařilo probudit ani strážníkům proto na místo přivolali posádku RZP, která muže převezla k hospitalizaci do nemocnice. Slečna noc přečkala v azylovém domě v „domku hrobníka“.
v 03:07 hod. na žádost PČR řešili občanské soužití v rodině na ul. Hlavní.

20.1.2017 v 15:23 hod. strážníci na žádost PČR prověřovali oznámení, že na ul. Soudní před klubem Wings stojí kočárek s malým dítětem a maminka se má nacházet uvnitř klubu a má požívat alkohol. Po příjezdu hlídky na místo se u kočárku nacházeli dva muži, kteří chlapce hlídali a současně uvedli, že matka si do provozovny odskočila na toaletu. Provedenou kontrolou provozovny zjištěna matka dítěte, jak hraje na výherním automatu a dle jejího sdělení je zde cca 15 minut a po tuto dobu dítě hlídají kamarádi. Žena nejevila známky podnapilosti, alkohol v provozovně nepožívala a z místa všichni následně odešli. O zjištěných skutečnostech byla informována PČR.
Noční směna se ve třech případech zabývala chováním bezdomovců u obchodních domů, řešila stížnost na parkování vozidla před vjezdem do garáže, dále na neoprávněné stání vozidla na vyhrazeném parkovišti pro „invalidy“ a na rušení nočního klidu rodinnou oslavou.
V 02:20 hod. strážníci vyjeli k oznámení ženy na ul. Alešova, někdo se jí dobývá do bytu. Na místě zjištěno, že se na ženu dobýval její přítel, který s ní chtěl řešit partnerské problémy.

Dne 21.1.2017 strážníci řešili stížnost na parkování vozidla na chodníku na ul. Svitavská. V 17:33 hod. vyjeli prověřit klientku SOS tlačítka, klientka tlačítko zmáčkla omylem a pomoc nepožadovala.
Ve 22:10 hod. strážníci prověřovali oznámení, že na náměstí má nějaký muž mlátit do aut a rozbíjet skla. Hlídka na místě zjistila, že muž rozbil okna na budově bývalého městského dvora, tento se k činu na místě doznal. Poškození vozidel nezjištěno. Případ předán policii ČR k dalšímu šetření.