Prověřování oznámení, odchycení psa, zabezpečení prodejny, nálezy, rušení nočního klidu

Dne 25.1.2017 strážníci převzali odchyceného psa, kterého následně umístily do kotců dočasného umístění. O dvě hodiny později se o psa přihlásila chovatelka, psa si převzala a porušení vyhlášky města vyřešeno uložením blokové pokuty. V 18:31 hod. na žádost PČR strážníci prověřovali oznámení o kouřících romských dětech na BUS zastávce na ul. Kpt. Jaroše, při následné kontrole se zde již děti nenacházeli. Ve 20:30 hod. vyjeli na oznámení na ul. Svitavská, do prodejny jsou otevřené dveře. Strážníci provedli zajištění místa, kontaktovali vedoucí prodejny, která se následně dostavila na místo a s hlídkou provedla kontrolu prodejny. Násilné vniknutí nezjištěno, zřejmě závada na uzavírání dveří. Prodejnu si vedoucí následně zabezpečila.
Dne 26.1.2017 strážníci převzali 2x nález – 1. taška s osobními věcmi, 2. pánská peněženka s doklady a kreditními kartami à nálezy předány na OVS MÚ „ztráty a nálezy“. Dále prověřovali stížnost na stání vozidla na chodníku na Malém náměstí, o přestupek se nejednalo, vozidlo nestálo na chodníku a ani nijak neomezovalo průchod chodcům. Noční směněna řešila stížnost na rušení nočního klidu z jedné provozovny na náměstí Míru.

Dne 27.1.2017 mimo běžnou kontrolní činnost strážníci prověřovali oznámení o podomním prodejci na ul. Kijevská. Hlídka po příjezdu na místo hovořila s oznamovatelem, který sdělil, že poté co prodejce odmítl, tento následně z místa před příjezdem strážníků odjel.