Opět pes, neprůjezdná ulice pro sanitní vůz, občanské soužití, pozornost při hlídkové službě, opět řešení bezdomovců, řidič bez ŘO

Dne 28.1.2017 strážníci řešili stížnost řidiče sanitního vozu na neprůjezdnou ul. Hrnčířská, od nálezce převzali odchyceného psa, kterého následně dle místní znalosti předali majiteli à uložena bloková pokuta za porušení vyhlášky.
Noční směna řešila občanské soužití, hádku mezi partnery v bytě na ul. Kijevská a stížnost na neoprávněné stání vozidla na vyhrazeném parkovišti pro „invalidy“ na ul. Větrná.

Dne 29.1.2017 byli strážníci požádáni o příjezd do nemocnice na chirurgickou ambulanci kam RZP přivezla mladý pár na ošetření a mladík se zde chová agresivně, napadá přítelkyni. Strážníci mladíka na místě umravnili a na žádost personálu ambulance setrvali na místě po dobu ošetření páru. Po ošetření slečnu poučili, tato nechtěla nic řešit a oba následně nemocnici opustili. Dále převzali odchyceného psa a umístili ho do kotců dočasného umístění. O psa se následujícího dne přihlásil chovatel a psa si převzal, i v tomto případě chovatel dostal blokovou pokutu za porušení vyhlášky města. V 03:10 hod. při hlídkové činnosti na ul. Gorkého strážníci zjistili otevřenou garáž, uvnitř vozidlo a jiné věci. Lustrací přes PČR zjistili majitele vozidla, kterého následně vyrozuměli, tento se dostavil na místo a garáž si řádně zabezpečil. Nezjištěno násilné vniknutí.

Dne 30.1.2017 se strážníci několikrát zabývali řešením stížností na bezdomovce, kteří se zdržovali ve veřejných budovách. Na ul. Soudní při kontrole dodržování zákazu vjezdu zastavili řidiče, který tento zákaz porušil. Při projednávání přestupku vyšlo najevo, že řidič není držitelem řidičského oprávnění neboť mu byl správním orgánem odebrán pro nasbírání 12 trestných bodů. Případ si na místě převzala přivolaná hlídka PČR k dalšímu šetření.