BESIP, bezdomovci, prověřování oznámení, různá pomoc, pes, zfetovaná slečna

Dne 31.1.2017 dopoledne strážníci na žádost PČR převezli řidiče z nemocnice na místo dopravní nehody, odpoledne vyjížděli do domku pro bezdomovce (u hřbitova)k řešení problémů mezi návštěvníky uvedeného zařízení, večer po osmnácté hodině usměrňovali kamiony na objízdnou trasu z důvodu dopravní nehody a nakonec ještě na žádost PČR pátrali po pohřešované osobě.

Dne 1.2.2017 po 8:00 hod strážníci spolupracovali s PČR při pátrání po vozidle, pronásledování řidiče, jeho následném střežení a také při zajišťování místa nehody do příjezdu skupiny dopravních nehod PČR.
V 15:06 hod. vyjela hlídka na ul. Chelčického, kde došlo dle oznamovatele ke znečištění okolí prachem z demolice „Tabačky“. Strážníci situaci na místě zadokumentovali a vše předali příslušným odborům MěÚ k dalšímu řešení.

Dne 2.2.2016 strážníci poskytli technickou pomoc řidičce při nastartování jejího vozidla startovacím zdrojem.
V podvečer strážníci na základě oznámení odchytili v okolí firmy Dřevojas bernardýna. Následně se podařilo psa vrátit majiteli. Přestupek byl vyřešen blokovou pokutou.

Ve dnech 31.1.2017 až 3.2.2017 strážníci ve zvýšené míře (několikrát denně) vykazovali bezdomovce Faltyse a Sekaninu z veřejných prostor (čekárny ČD, ČSAD, nemocnice, wc v obchodních domech, Fabrika), kde se uvedení bezdomovci zdržovali a obtěžovali ostatní uživatele uvedených prostor.
Ve 21:11 hod. strážníci byli přivoláni do herny U Martina, kde „zfetovaná slečna dělala nepořádek“. Na místě strážníci dotyčnou museli zpacifikovat a za použití donucovacích prostředků ji předvést na OO PČR, která prováděla další šetření.
Ve 21:50 hod. strážníci vyjeli prověřit oznámení, že na ul. Riegrova leží muž. Na místě strážníci zjistili, že muž je v silně podnapilém stavu a nekomunikoval. Na místo proto byla přivolána záchranná služba, která si muže převzala.