Rodina paní "žebračky", technická pomoc, svědkyně dopravní nehody

Již několikrát, především na stížnosti, zejména večer strážníci prověřovali osoby a vozidlo delší dobu odstavené na ul. 5.května. Ve vozidle je zjištěna rodina, která sdělila, že nemá aktuálně kde bydlet a čekají, až bude volno v nějakém ubytovacím zařízení např. v Koclířově. Jedná se o pokračování příběhu rodiny syna paní, kterou pravidelně potkáváme v okolí marketů, kde působí ve směru k získání nějaké obživy nebo spíše peněz. Pro občany, kteří proti jejímu výskytu remcají, lze sdělit, že i zákon i Vyhláška je na ni krátká, pokud se ji to bude vyplácet, ale především jejímu synovi. Jiná část občanů ji zase obdarovává. V předmětném autě nejsou děti „mladých“! Spolubydlící je ovšem pes, je nutno konstatovat, že způsob jeho chovu prověřovala veterinářka a neshledala v ustájení závadu.

Dále strážníci poskytli pomoc občanům, kteří vlivem technické závady byli vyplaveni vodou z výtoku vody. Strážníci poskytli kontakt na správce a dále poskytli pomoc přivoláním havarijní služby vodoinstalatérské firmy.

Dne 7.2.2017 strážníci převzali nalezený mobilní telefon. Následně se podařilo zjistit majitele, který si jej o den později na služebně vyzvedl.
V odpoledních hodinách strážníci vyjeli na ul. Úvoz, kde se dle oznamovatele pohybovaly děti v prostoru kolejiště. Na místě strážníci zastihli chlapce s dívkou, kteří uvedli, že se pouze u trati fotografovali. Strážníci je poučili o nebezpečnosti jejich jednání.

Dne 8.8.2017 dopoledne oznámila svědkyně, že viděla jak u OSSZ vozidlo nabouralo do jiného a odjelo. Záležitost na místě ověřila hlídka, která zjistila majitele poškozeného a na místo přivolala PČR – skupinu dopravních nehod, která si záležitost převzala.