A další všemožná oznámení

Dne 9.2.2017 strážníci prověřovali oznámeni, že do jednoho neobydleného rodinného domu vlezl bezdomovec a spí tam. Na místo vyjeli strážníci, kteří následně pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolali PČR, které případ předali.
Ve 13:10 hod. vyjela hlídka do Svitavské nemocnice, kde dle oznamovatelky měl bezdomovec krást dezinfekci z wc (kterou následně má pít). Hlídka přistihla „nejznámějšího svitavského bezdomovce“, který měl pod bundou lahvičku s dezinfekcí. Případ bude předán k řešení na MÚ OSČ úsek přestupkový.
Ve 13:40 hod. strážníci řešili krádež „tuňáků“ v supermarketu Albert. Jelikož nebylo možné z technických důvodů ověřit zda pachatel nemá záznam v registru přestupků, bude případ předán k projednání příslušnému orgánu.
V 17:22 strážníci vyjeli na hráz rybníka, kde dle oznamovatel upadl podnapilý muž jenž tlačil kolo. Na místě byl zjištěn podnapilý chodec schopný samostatné chůze – bydlící opodál na zahradě. Sám byl schopen dojít domů.

Dne 10.2.2017 strážníci prověřovali stížnost na nesprávné stání, převzali nález, který předali majiteli.
Opakovaně jako každý den se zabývali problematikou bezdomovců (ve veřejných prostorách). Strážníci bezdomovce vykazovali, aby nedocházelo k obtěžování běžných občanů.
Dále přijali oznámení z prodejny drogerie o větší krádeži - pachatelé utekli. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu se bude záležitostí zabývat PČR.
Večer ještě strážníci poskytli pomoc (přivolali HZS) když si starší paní, zabouchla byt a neměla klíče.
V rámci služby strážníci prověřovali případ občanů, kteří „bydlí“ v osobním automobilu na ul. 5.května. Dle zjištění strážníků v jednom osobním automobilu přespává žena s přítelem a jeho matkou. Společně s nimi v automobilu přebývá i jejich pes. Záležitost je předmětem dalších jednání.