Masopust, rodinné neshody, krádeže, dlouhá chvíle za blokovou pokutu, pověřování oznámení, občanské soužití

Dne 18.2.2017 strážníci mimo běžnou činnost prováděli zabezpečení masopustního průvodu na náměstí Míru, zejména usměrňování dopravy při průchodu masek přes celé náměstí. Ve 23:25 hod. strážníci provedli asistenci hlídce PČR, která řešila rodinné neshody.

Dne 19.2.2017 ve 12:39 hod. vyjeli strážníci na oznámení do OD Albert na náměstí Míru, kde se měli dva mladíci dopustit krádeže zboží. Jeden z pachatelů z místa utekl ještě před příjezdem hlídky. Druhý z pachatelů se ke krádeži nepřiznal, proto strážníci na místo přivolali hlídku PČR a předali jí zjištěné skutečnosti. Policie si věc převzala k dalšímu šetření.
Ve 20:40 hod. vyjeli strážníci na ul. Hlavní, kde dle tel. oznámení mají dva muži demolovat zařízení autobusové zastávky. Hlídka na místě zjistila dva muže, kteří si krátily dlouhou chvíli boucháním do plechové zastávky BUS. Za svoje jednání oba muži dostaly blokovou pokutu.

Dne 20.2.2017 strážník prověřoval oznámení na podezření z týrání psa. Strážník na místě provedl místní šetření a zjištěné skutečnosti následně předal na odbor životního prostředí MěÚ Svitavy k dalšímu šetření. V 02:21 hod. vyjeli strážníci na žádost PČR na ul. M. Horákové, kde má docházet k napadání ženy jejím bývalým přítelem. Hlídka na místě hovořila se ženou, která uvedla, že bývalého přítele pustila do bytu. Při následném rozhovoru došlo mezi oběma k hádce a údajnému fyzickému napadení ženy ze strany bývalého přítele. Strážníci oba na místě poučili jak nastalou situaci dále řešit, muž následně z bytu dobrovolně odešel. O zjištěných skutečnostech strážníci informovali PČR.