Občanské soužití, podezřelé osoby, dopravní nehoda, namrzlá komunikace, podomní prodej, krádež a pomoc ležícímu muži

Dne 21.2.2017 ve 2:20 hod. strážníci na žádost PČR vyjeli ke sporu a údajnému napadání mezi bývalými partnery, na místě se aktuálně nic nedělo, přítomní byli poučeni o dalším postupu.
Dále na základě tel. žádosti občana strážníci přivolali záchrannou služba na ul. Pražská k nehodě vozidla s cyklistou.
Odpoledne přijali oznámení ohledně rozbitého čelního skla automobilu – poškozenému vysvětlili další postup.
Od občana městská policie přijala informaci o podezřelých osobách pohybujících se v prostoru zahrádek u rybníka – ihned byla informována PČR, která prováděla další kroky.

Dne 22.2.2017 strážníci předli poznatky ohledně namrzlé komunikace firmě Sportes.
Dále na základě tel. oznámení občana ověřili propadlý chodník poblíž ZŠ v Lánech, místo zabezpečili, aby nedošlo ke zranění a závadu nahlásili na Sportes.
Na základě oznámení, že na autobusovém nádraží muž nabízí k prodeji zboží vyjela hlídka na uvedené místo a muži udělila pokutu za podomní prodej, jenž je ve Svitavách zakázán.

Dne 23.2.2017 strážníci řešili v obchodním domě Kaufland krádež. Pachateli udělili pokutu. Ve 20:00 hod. strážníci vyjeli na ul. Kapitána Nálepky, kde se dle oznámení měl nacházet ležící muž a kolem něho pobíhat pes. Po příjezdu na místo muž s hlídkou komunikoval, sdělil, že měl jen dvě piva a udělalo se mu špatně. Strážníci jej převezli do místa bydliště, kde si jej převzala bývalá manželka.