Krádež, různá pomoc, rušení nočního klidu, občanské soužití aj.

Dne 10.3.2017 strážníci řešili ve dvou případech stížnost na neoprávněné stání vozidla na vyhrazeném parkovišti, v OD Kaufland řešili krádež zboží a ve třech případech se zabývali oznámením na chování bezdomovce na různých místech ve městě.

Dne 11.3.2017 na žádost občana strážníci poskytli technickou pomoc při nastartování vozidla. V 17:56 hod. strážníci vyjeli k oznámení o podnapilé ženě, která leží na mostku za ul. Svitavská. Hlídka na místě zjistila ženu, která vzhledem ke své podnapilosti nebyla schopna dojít domů. Strážníci ženu doprovodili do nedalekého místa bydliště, kde ji předali rodinným příslušníkům. Ve 03:39 hod. řešili stížnost na rušení nočního klidu na ul. Bří Čapků.

Dne 12.3.2017 strážníci řešili krádež zboží v OD Albert hypermarket, při ověřování recidivy v evidenci přestupků vyšlo najevo, že se pachatel svého jednání dopustil opakovaně. Jelikož v tomto případě strážníci přestupkové jednání nemohou řešit, případ předají k dořešení na přestupkový úsek při MěÚ Svitavy.
Ve dnech 11.3.-13.3.2017 se strážníci několikrát za den zabývali pobytem bezdomovců na veřejných prostranstvích či budovách ve městě. Jedná se o každodenní, opakující se výjezdy.

Dne 13.3.2017 strážníci řešili a prověřovali různá oznámení:
- 06:10 hod. parkující vozidlo v zeleni na ul. B. Martinů
- 12:38 hod. neshody mezi zákazníkem a obsluhou směnárny na náměstí při směně hotovosti
- 13:05 hod. oznámení ženy, že na zahradě u domu nalezla mrtvého ptáka (kos), strážníci ženu poučili o úklidu kadáveru a o aktuálních informacích ohledně ptačí chřipky
- 13:54 hod. krádež cukrovinek dvou chlapců (13 a 14 let) v OD Albert na náměstí Míru, nezletilí chlapci předáni rodičům a o věci strážníci informovali OSPOD MěÚ Svitavy
- 16:00 neoprávněné stání vozidla na vyhrazeném parkovišti u INMEDu

Dne 14.3.2017 v 10:46 hod. požádal strážníky o pomoc muž s tím, že mu matka nechce vydat jeho sedací soupravu, kterou měl u ní v bytě. Matka se hájila tím, že syn u ní má nějaké pohledávky. Strážníci obě strany poučili, že se jedná o občansko právní spor a doporučili jim se spolu vzájemně dohodnout.
V době 18:20-19:20 hod. strážníci na žádost OO PČR pátrali po pohřešovaném 14-ti letém chlapci, který zanechal dopis na rozloučenou a odešel z domu. Strážníci prověřovali zejména bary, herny, restaurace, rychlá občerstvení, nádraží apod. Následně pátrání ukončeno, mladíka se podařilo v pořádku najít.