Krádež, střelba, doprava i prevence...

Dne 16. 5. 2017 v 15.25 h bylo na linku 156 oznámeno, že v jedné z prodejen na ul. Purkyňova ve Svitavách, došlo ke krádeži zboží. Po příjezdu strážníků na místo bylo zjištěno, že se zde nacházejí dvě podezřelé mladistvé osoby. Jednalo se o dvě dívky, které si zřejmě chtěly obohatit svůj šatník. Jedna úmyslně odcizila dvě trika v hodnotě bezmála 400,-Kč a druhá triko s kraťasy v ceně 458,-Kč. Odcizené zboží bylo u obou děvčat zajištěno a vráceno zpět do prodejny. Věc byla na místě vyřešena udělením blokové pokuty pro obě dívky a to za spáchání přestupku proti majetku. Vzhledem k věku podezřelých byl vyrozuměn odbor sociálně právní ochrany dítěte MÚ Svitavy a o situaci byli informování také rodiče obou dívek.

Dne 16. 5. 2017 bylo na linku 156 oznámeno, že ve Svitavách-Lačnově došlo k údajné střelbě ze vzduchové pistole na projíždějící vozidlo, kdy došlo ke škodě na vozidle. Strážníci poskytli oznamovateli potřebnou součinnost a věc byla ihned předána k dalšímu opatření na Policii ČR.

Dne 17. 5. 2017 v brzkých ranních hodinách byla všímavým občanem zaznamenána nestandardní jízda řidiče kamionu, který po silnici ve městě kličkoval a navíc měl rozbitá obě zadní světla na návěsu kamionu. Ve věci byla zjištěna registrační značka a zaznamenán odjezd kamionu směrem na silnici I/35 na Moravskou Třebovou. Strážníci ihned vyjeli směrem z města na obec Koclířov, ale kamion již v katastru města nezaznamenali. Věc byla předána kolegům do Moravské Třebové a zároveň Policii ČR, jelikož další pohyb kamionu byl hlášen již od Moravské Třebové směrem na Mohelnici. Jsme rádi, že si lidé všímají podobných událostí a děkujeme za informaci.

Prevence: Dne 17. 5. 2017 se v dopoledních hodinách koná na dopravním hřišti ve Svitavách soutěž škol. Strážníci městské policie se na této akci podílejí jednak posuzováním jednotlivých výkonů soutěžících, ale zároveň se snaží dětem vysvětlit základní principy a pravidla chování v provozu na pozemních komunikacích.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy

Fotogalerie