Vybrané události z MP Svitavy 30.5.-8.6.2017

Záchyt několika krádeží na MKDS

Strážníkům městské policie se podařilo za pomoci monitorovacího kamerového systému odhalit hned několik krádeží a poškození majetku na náměstí Míru ve Svitavách. V několika posledních dnech měsíce května byly odhaleny krádeže věcí z venkovního prostoru jedné z kaváren na náměstí, kterých se opakovaně dopustila pachatelka M.T. Jelikož šlo u této osoby o opakovanou trestnou činnost, byla věc předána k dalšímu šetření Policii ČR.

Dne 6. 6. byli kamerovým systémem zachyceni dva mladíci, kteří poškodili skleněnou vývěsku tím, že u ní vykopli sklo. Po příjezdu strážníků byli oba ztotožněni a věc je dále řešena jako přestupek proti majetku.

V neposlední řadě pomohl kamerový systém k odhalení trestní věci - zatajení nálezu finanční hotovosti ve výši 20.000,-Kč, kdy poškozený ztratil svoji peněženku na autobusovém nádraží. Za pomoci záznamu bylo zjištěno přesné místo ztráty a další údaje, které vedou k osobám, které se v místě pohybovaly. Bohužel nemůžeme sdělit více informací, jelikož věc je předmětem dalšího šetření Policie ČR. Věříme, že se policii podaří i za přispění kamerového záznamu případ úspěšně objasnit.

Požár plastů na ul. Olomoucká

Ve večerních hodinách dne 3. 6. 2017 došlo na ul. Olomoucká k požáru plastů v jedné z místních provozoven. Po prvotním zásahu HZS se zdálo, že je situace uklidněna a požár zvládnut. Kolem 23.30 h však na linku 156 volalo hned několik občanů, že se od ulice Olomoucká k sídlišti u nádraží a do okolních ulic valí hustý dým a je cítit pach spálených pneumatik. Strážníci zjistili, že se požár na stejném místě znovu rozpoutal. Ze strany HZS byl povolán nakladač, který na místo strážnici doprovodili a došlo k rozhrnutí plastů a pneumatik. Strážníci na místě prováděli další šetření a podařilo se jim zjistit, že založení požáru mají na svědomí dva nezletilci ve věku třináct a čtrnáct let. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Volání o pomoc

Dne 7. 6. 2017 v 22:38 h, vyjížděla hlídka strážníků na ul. Kijevská k oznámení z linky 156, kdy oznamovatelka uváděla, že ze svého bytu slyší, jak někdo v domě volá o pomoc. Bylo zjištěno, že o pomoc volá seniorka, žijící sama v šestém patře domu. Hlídka na místě zjistila, že hlavní vstupní dveře jsou uzavřené a že paní nemůže vstát. Za pomoci hasičů se podařilo byt otevřít a zraněná žena byla transportována do nemocnice k dalšímu ošetření. Děkujeme oznamovatelce věci za všímavost a včasné oznámení.

SOS tlačítka – informace

K výše uvedenému případu dodáváme, že městská policie provozuje systém SOS tlačítek pro případné přivolání pomoci (strážníků), který je určen zejména seniorům, aby si byli schopni sami pomoc zavolat. Pokud Vás tato služba zajímá, stačí nás kontaktovat a vše Vám rádi blíže vysvětlíme.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy

Fotogalerie