Vybrané události z MP Svitavy 28.7.-10.8.2017

Informace o projektu – kroužek „Malý strážník“

V letních měsících proběhla schůzka mezi zástupci Městské policie ve Svitavách a Střediska volného času Svitavy a z jednání vzešel projekt kroužku „Malého strážníka“. Kroužek bude pořádat SVČ a lektory kroužku budou dva strážníci městské policie. Jde o zábavné zapojení dětí do běžné profese strážníka městské policie, kdy cílem kroužku je motivovat děti k tomu, aby dokázaly vnímat všechna rizika, která je v běžném životě obklopují. Více informací najdete na webových stránkách SVČ Svitavy.

Vzájemný střet skončil fyzickým napadením

0Dne 7. 8. kolem 23.30 h bylo na linku 156 oznámeno, že na ul. 5. května došlo k fyzickému napadení mezi mužem a ženou. Hlídka strážníků na místě zjistila, že obě osoby jsou ve značně podnapilém stavu a aktuálně již na místě k ničemu nedochází. Poškozená měla drobné oděrky na rukou a sdělila, že byla napadena svým sousedem. Na místě jí byla nabídnuta možnost ošetření v nemocnici, což odmítla. Podezřelý naopak tvrdil, že po něm žena hodila láhev a byl napaden on. Obě osoby byly řádně poučeny o dalším postupu ve věci.

Rychlá pomoc strážníků

Dne 8. 8. ve večerních hodinách bylo na linku 156 oznámeno, že na ul. Hradební v prostoru přechodu pro chodce přes hlavní silnici, spadl muž na invalidním vozíku na silnici. Na místo byla ihned vyslána hlídka a místo bylo zaměřeno a monitorováno kamerovým systémem. Po příjezdu hlídky nebylo s mužem možné navázat odpovídající komunikaci. Hlídka dotyčnému poskytla první pomoc a na místo byla přivolána RZS, která muže následně odvezla do nemocnice. Nebylo zjištěno, že by za pádem muže bylo cizí zavinění, šlo o nešťastnou náhodu s dobrým koncem.

Skončilo to záchytkou…

Dne 9. 8. v pozdních večerních hodinách vyjížděla hlídka strážníků k oznámení na nepřiměřený hluk, který vychází z jednoho z bytů s tím, že situace se opakuje téměř každý den. Šlo o střet bývalých partnerů, vzájemnou hádku a slovní napadení, kdy zjevně podnapilý expřítel se snažil přes odpor ženy zůstat v jejím bytě. Po provedených úkonech hlídky se zdálo, že je situace zklidněna, ale opak byl pravdou. Již po půlnoci dne 10. 8. hlídka znovu vyjela na stejné oznámení. Dotyčný nereagoval na výzvy strážníků a proto po společném zákroku s hlídkou PČR následovalo jeho předvedení a eskorta na PZS. Věc si k šetření převzala Policie ČR.

Dozvuky festivalu Rosnička

Ve dnech 28. - 30. 7. 2017 proběhl v areálu rybníka Rosnička hudební festival, kdy v souvislosti s tímto festivalem strážníci městské policie řešili několik událostí. Jednalo se zejména o stížnosti na hluk, ztrátu či krádež věcí, volný pohyb psa v okolí pláže a v neposlední řadě stížnosti na nepořádek a sklizení úrody na několika zahrádkách u rybníka Rosnička.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy

Fotogalerie