Vybrané události z MP Svitavy 1.9.-10.9.2017

Informace o pultu centralizované ochrany MP Svitavy

Městská policie, již v podstatě od dob svého vzniku v roce 1992, provozuje pult centralizované ochrany-„PCO“. Ve své základní podstatě jde o ochranu celých objektů, domů, kanceláří či jejich částí, ať již soukromých či firemních. Ochrana objektů je zajištěna nepřetržitě 24h a v případě narušení hlídka městské policie na místo narušení neprodleně vyjíždí. V těchto měsících u nás probíhá celková revize systému PCO a chystané změny povedou k dalšímu zkvalitnění našich služeb. Pokud máte zájem chránit svůj majetek, dozvědět se více o PCO, neváhejte nás kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat. Nabízíme Vám naše bohaté zkušenosti s ochranou majetku, profesionalitu a spolehlivost. mail: mp[zavinac]svitavy[tecka]cz, MT: 737275710.

Ujíždět se nevyplatilo

Dne 8. 9. 2017 kontrolovala hlídka strážníků na ul. Soudní dodržování zákazu vjezdu směrem na náměstí Míru. Jeden z řidičů pokynů hlídky neuposlechl, na výzvu nezastavil a ujížděl dál kolem kostela. Hlídka se ihned vydala vozidlo pronásledovat a po jeho zastavení u výjezdu z náměstí se ukázalo, že řidič nejen porušil zákaz vjezdu, ale nevlastní ani řidičský průkaz a je pod vlivem návykových látek. Ve věci byla vyrozuměna Policie ČR k převzetí případu, kde následně bylo zjištěno, že se po mladíkovi pátrá a je stíhán i pro jinou rozsáhlejší trestnou činnost.

Objasněná krádež pomocí kamer

Dne 8. 9. 2017 v odpoledních hodinách byla na služebně městské policie oznámena krádež jízdního kola. Poškozený uvedl, že mu bylo kolo odcizeno před jedním z obchodních domů. Ze strany strážníků a za přítomnosti poškozeného byl shlédnut kamerový záznam, kde se podařilo pachatele skutku odhalit a jeho počínání bylo důkladně zdokumentováno.

Jízda pod vlivem alkoholu

Dne 9. 9. ve večerních hodinách bylo na linku 156 oznámeno, že po vzájemné hádce partnerů, odešel muž z domu, kdy si pod vlivem alkoholu měl sednout do svého vozidla a odjet na jednu z benzinek pro další alkohol. Ve věci byla zjištěna registrační značka vozidla a identifikována dotčená osoba. Mladíka se podařilo hlídce strážníků zastavit při řízení vozidla a provedená dechová zkouška bylo pozitivní s výsledkem 1.8 promile. Případ byl předán Policii ČR k dalšímu šetření pro podezření ze spáchání trestného činu.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy

Fotogalerie